5 טיפים, שיעזרו לכם להמשיך לרוץ בכל גיל.

1840 - 5 טיפים, שיעזרו לכם להמשיך לרוץ בכל גיל.

החלטתם לקחת את עצמכם בידיים: נרשמתם לחוג ריצה, חידשתם את המנוי לחדר הכושר, חזרתם לבריכה המוכרת והנעימה, אך לפתע הפציע כאב מטריד במקומות שונים בגוף מה עושים?

רגע לפני שאתם מפסיקים להתאמן, הנה כמה טיפים שיכולים לעזור לכם להמשיך לרוץ בכל גיל.

עשו שרירים:
מאמר אוסטרלי מ-2015 מציע לא להתרגש מכאבי ברכיים בקרב רצים. מהמאמר עולה כי חשוב לחזק את שרירי הליבה: בטן וחגורת ירך ולבצע מתיחות לשיפור טווחי תנועה במפרקי הקרסול והירך, במטרה להפחית כאבי ברכיים קדמיים אופייניים בקרב רצים.

שפרו את הטכניקה:
התחלתם לשחות, לרוץ, לשחק טניס, לרכוב על אופניים או להשתתף ביוגה? כדאי להיוועץ במדריך מוסמך במטרה לשפר את סגנון התנועה. גיוון בתנועה מסוימת או תיקון מנח יציבה עשויים להקל על העומס המפרקי.

 

1836 - 5 טיפים, שיעזרו לכם להמשיך לרוץ בכל גיל.

 

אפונה ושינה:
כדאי להקפיד על קירור מתון תוך הנחת שקית אפונה עטופה למשך מספר דקות על המקום הכאוב לאחר הפעילות וכמובן להקפיד על שינה טובה, רציפה ואיכותית. הקור מסייע לכיווץ כלי הדם והפחתת התגובה הדלקתית הצפויה. בעוד שנת לילה טובה מסייעת בהתאוששות והפרשת קורטיזול. ("הורמון סטרס" החשוב להתמודדות עם פציעות, נזקים, מצבי חולי ודחק)

למה להשוות?
אל תשוו את ההתקדמות שלכם עם ההתקדמות של האחרים. לכל אדם מאפייני גוף ייחודיים לו, כמו טווחי תנועה, טונוס שריר וכוח שריר. כל אחד נמצא בשלב הסתגלות שונה של הגוף לפעילות. חלקנו מתחזקים מיידית ומפגינים יכולות מרשימות ולחלק אחר חשובה ההדרגתיות בבניית מסת שריר, שיפור טווחי תנועה ושיפור מיומנויות אופייניות לכל ענף.

 

1837 - 5 טיפים, שיעזרו לכם להמשיך לרוץ בכל גיל.מגה גלופלקס בשילוב כורכום.

תוספי תזונה,  מקלים ויעלים:
תוספי תזונה מפחיתי דלקת כמו כורכום, מגה גלופלקס בשילוב כורכום, ואפלאפין (מיצוי שרף צמח הלבונה) מומלצים גם הם למניעת כאב חד או חדש. מחקרים מצביעים על הקלה מהירה ויעילה בתסמיני כאב ודלקת בנטילתם. כמה מהירה? תוך 7 ימים בלבד ניתן לחוש בשיפור בעוצמת הכאב.

באדיבות: לילך ארז, פיזיותרפיסטית מוסמכת, יועצת ל"אלטמן".

יופי באזז

השם שלך (חובה)

האימייל שלך: (חובה)

נושא

ההודעה שלך

[recaptcha]