"לוריאל ישראל", משיקה תכנית חברתית לעידוד נערות, לבחירת מקצועות מדעיים וטכנולוגיים.

ישראל נערות במדע צילום יחצ 2 - "לוריאל ישראל", משיקה תכנית חברתית לעידוד נערות, לבחירת מקצועות מדעיים וטכנולוגיים.

"לוריאל ישראל", הכריזה על השקת תכנית חברתית בשם "קידום נערות במדע", בשותפות עם תכנית "סודקות את תקרת הזכוכית", מבית אליאנס במטרה להעלות מודעות, ליצור שינוי תפיסתי ולהעניק כלים יישומיים לעידוד השתלבותן ובחירתן של נערות בגילאי החטיבה והתיכון מהפריפריה לעסוק בתחומים מדעיים וטכנולוגיים, בלימודיהן ובחייהן הבוגרים.

המחזור הראשון של התכנית "קידום נערות במדע", יפעל במתכונת תלת-שנתית עבור קבוצה ייעודית של 25 נערות מכיתות ח' בבית הספר העל יסודי, "תמר אריאל" בנתניה. התכנית תלווה את הנערות במשך שלוש שנים, בכיתות ח'-י', וכוללת הכשרה ייחודית בהובלת הצוות המקצועי שמונה לפרויקט מטעם כי"ח – אליאנס. התמיכה הכוללת של לוריאל ישראל בתכנית, בשלב זה, מוערכת בכ-300,000 ש"ח, כאשר הציפייה הינה להרחיב אותה לכיתות נוספות בעתיד.

התכנית מבוססת על מודל גלובלי של "קבוצת לוריאל", להעצמת נערות והכשרתן לעסוק בתחומי המדע וישראל הינה המדינה הראשונה שבה מיושמת התכנית מחוץ לצרפת, שהגיעה בעקבות על פי נתוני מחקר של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה שפורסמו השנה, בארבעת העשורים האחרונים שיעור הנשים בקרב מקבלי תואר ראשון ותואר שני בתחומי המדע היה נמוך משיעור הגברים.

שגיב מנכל לוריאל ישראל צילום יחצ 2 - "לוריאל ישראל", משיקה תכנית חברתית לעידוד נערות, לבחירת מקצועות מדעיים וטכנולוגיים.
אלי שגיב, מנכ"ל לוריאל ישראל.

אירוע ההשקה של התכנית התקיים במשרדי לוריאל ישראל בנוכחות הנערות המשתתפות, ובמעמד מנכ"ל לוריאל ישראל, אלי שגיב, ונציגי הנהלת החברה; חני ממרם, סמנכ"לית חברה וממשל בכי״ח, ונציגות הארגון, מנהלות ומחנכות מבית הספר ע"ש "תמר אריאל", נציגת עיריית נתניה ומובילת נבחרת הקיימות של לוריאל ישראל, לירן כוהנר. את האירוע פתח אלי שגיב שהדגיש את מחוייבותה של קבוצת לוריאל להעצמת נערות ונשים ואת הקשר ההדוק בין החברה ומוצריה לבין מדע וטכנולוגיה; ד"ר לנה אגיב, מנהלת הרגולציה והמחלקה המדעית של לוריאל ישראל שיתפה במסלול ההתפתחות האישי והמקצועי שלה ולבסוף נהנו המשתתפות מסדנא מדעית מעשית.

אלי שגיב, מנכ"ל לוריאל ישראל: "בשם לוריאל ישראל, אני נרגש להשיק היום בישראל את התכנית הגלובלית "לקידום נערות במדע" מבית קבוצת לוריאל בשיתוף "כל ישראל חברים – אליאנס", המפעילה את תכנית "סודקות את תקרת הזכוכית". לצערנו, בישראל עדיין קיים פער משמעותי בין המגדרים בבחירת מקצועות המדע והטכנולוגיה (STEM) בבתי הספר ובלימודים הגבוהים ואת המציאות הזו יש לתקן. כחברה גלובלית מובילה, שמדע וטכנולוגיה הן בבסיסה ובליבת העשייה שלה, קבוצת לוריאל מחויבת לצמצום פערים אלה. במסגרת תכנית "לוריאל למען העתיד" פועלת קבוצת לוריאל לקידום והעצמת נשים בעולם ובישראל כחלק מהאג'נדה החברתית שלה באמצעות פרויקטים ויוזמות מגוונות, ביניהם קרן לוריאל לנשים לתמיכה בנשים יזמיות, תמיכה בעמותות הפועלות לקידום ולהעצמת נשים ועוד. אני סבור ובטוח כי גם באמצעות הפרויקט החשוב של "קידום נערות במדע", נסייע להגביר את תחושת המסוגלות והעצמתן של נערות בישראל לעסוק בתחומי המדע והטכנולוגיה, נפתח בקרבן צוהר לעתיד טוב יותר ונתרום לצמצום הפערים המגדריים הקיימים."

ישראל נערות במדע צילום יחצ 1 - "לוריאל ישראל", משיקה תכנית חברתית לעידוד נערות, לבחירת מקצועות מדעיים וטכנולוגיים.

חני ממרם, סמנכ"לית חברה וממשל, כי"ח: "כבר למעלה מ160 שנה "כל ישראל חברים – אליאנס" מקדם השכלה לנשים.  אנו שמחים ונרגשים לפעול בשותפות, ביחד עם לוריאל ישראל, כדי לסייע להגדיל את מספר התלמידות הלומדות לימודי מדעים וטכנולוגיה (STEM) בבית הספר "תמר אריאל", לתמוך בנערות המתמידות בלימודיהן ומשיגות תעודת בגרות איכותית, המאפשרת השתלבות ביחידות טכנולוגיות בצה"ל, לימודים גבוהים, בניית קריירה והגשמה עצמית. התוכנית "סודקות את תקרת הזכוכית, כל ישראל חברים" פועלת היום בקרב כ- 3,500 תלמידות ב 38 בתי ספר ברחבי הארץ ומקדמת העצמה מגדרית ומצוינות חינוכית, מתוך תפישה כוללת של חיבורים בין הישגים לימודיים לתהליכי זהות".

יופי באזז

    השם שלך (חובה)

    האימייל שלך: (חובה)

    נושא

    ההודעה שלך

    [recaptcha]