איך לעזור לילדים לעבור את מחסום אכילת הדגים. 

מיקס סלמון חדש צילום יחצ מאושר לשימוש 1 - איך לעזור לילדים לעבור את מחסום אכילת הדגים. 

מאת רותי אבירי, דיאטנית , יועצת ל"סטארקיסט".

כפי שאין ספק שדגים הם מזון שחשוב לשלב בתפריט מאוזן ובריא כך אין ספק שדגים זה לא הדבר הראשון שנחשוב עליו כשנחשוב על מה ילדים אוהבים ויאכלו בשמחה, סטארקיסט המותג המוביל בקטגוריית הטונה המשומרת בישראל ממשיך לחדש ומשיק בימים אלה  סדרת  מוצרים חדשה על בסיס  דג סלמון – לא טונה. 

לפנינו כמה דרכים לגרום לילדים בכל זאת לאכול דגים ואפילו בהנאה:

לפני הכל- נסו להיפרד מההנחה ש"ילדים לא אוהבים דגים" ולשלב אותם בצורות שונות כחלק מהתפריט המשפחתי ולעיתים תופתעו מליקוקי השפתיים.

חשוב לנסות להגיש את הדגים בצורות שונות. הצורות המומלצות עבור ילדים הם קציצות, בקופסאות (כגון טונה או סרדינים) או כחלק מממרח (למשל עם אבוקדו או ביצה קשה).


אל תגישו לילדים  דג שלם בגלל ה"עינים" וכמובן בגלל העצמות, וגם לא פילה – למרות שהחלק אמור להיות נקי מעצמות, הוא עדין יכול להכיל עצמות.

שתפו את הילד בהכנת הדג – ילדים אוכלים יותר בקלות ובשמחה את מה שהכינו בעצמם. הם יכולים לערבב אותו ולהכין את הקציצות, לשים תבלינים, להשרותו לפני הכנתו, או לערבב אותו בסלט ועוד לפי יכולתם בכל גיל.

דגים בקופסה כגון טונה או סלמון יכולים להתאים לילדים היות ואין להם צורה, טעם או ריח של דגים וכמובן בשל העובדה שאין חשש לעצמות קשות.


עם קצת יצירתיות טונה בקופסה משתלבת היטב בכל ארוחה. היא ניתנת לחימום ולכן מתאימה גם לשילוב כמנה חלבונית בארוחה חמה: עם פסטה, אורז, חביתות, פשטידות ואפילו בסושי, אך מתאימה גם כמנה ראשונה או כתוספת לסלט. היא גם טעימה ישר מהקופסה ומתאימה לארוחות ביניים מזינות בתוך כריך לבית הספר בתוספת ירקות או בתוספת קרקרים מקמח מלא בשעות אחר הצהריים.

מחקרים מראים שכדי שילד ינסה מאכל חדש עליו להיחשף אליו לפעמים לפחות 20 פעמים. לכן, לא להתייאש וגם אם הילד לא אוכל, להמשיך להניח בשולחן את הדגים.

נקודה חשובה לסיום – דוגמא אישית היא הדרך הטובה ביותר לגרום לילד לעשות משהו שהיינו רוצים שיעשה. מילים, נדנודים ולחצים- יעשו לרב בדיוק את ההיפך. בקיצור- איכלו דגים.

סטארקיסט המותג המוביל בקטגוריית הטונה המשומרת בישראל ממשיך לחדש ומשיק בימים אלה  סדרת  מוצרים חדשה על בסיס  דג סלמון – לא טונה. 

סלמון צילום יחצ מאושר לשימוש - איך לעזור לילדים לעבור את מחסום אכילת הדגים. 

סדרת מוצרי MIX SALMON החדשה כוללת 3 סוגי ארוחות טעימות ומגוונות, שגם גודל המנה יכול להתאים במיוחד לילדים שהרבה פעמים מעדיפים מנות שקל לאחוז ולאכול: נתחי סלמון עם אורז מלא וירקות, נתחי סלמון עם פסטה ברוטב עגבניות וזיתים, נתחי סלמון עם עדשים, קינואה וירקות, כולן מוכנות לאכילה שמשלבות פחמימה, ירק וחלבון (טונה או סלמון), מכילות את רב אבות המזון וללא חומרים משמרים.
כל ארוחה מורכבת ממנת פחמימה, ירק, וחלבון (נתחי סלמון) כל ארוחה מכילה אומגה 3, ויטמין D  וללא חומרים משמרים. כל מוצר בסדרה ארוז באריזת 160 גרם ,קלה לפתיחה ונוחה לשימוש .

יופי באזז

    השם שלך (חובה)

    האימייל שלך: (חובה)

    נושא

    ההודעה שלך

    [recaptcha]