הורים למתגייסים? כל מה שצריך להכין עבורם בתיק.

4328 - הורים למתגייסים? כל מה שצריך להכין עבורם בתיק.

אין דבר שאנחנו רוצים יותר, מאשר לדאוג לכל הצרכים של המתגייסים שלנו. אנחנו עושים זאת עם אוכל טעים שיחכה להם ברגע בו הם יגיעו הביתה ביציאה הקרובה, עם משלוחים של אהבה לכל מקום בו הם יהיו ועם הכנות רציניות ביותר, לקראת תאריך הגיוס.


מאת חגי שור – רוקח רשת בתי מרקחת שור טבנציק.

לקראת אחת מהתקופות המאתגרות והמרגשות בחייהם, וכדי שתיערכו עם כל מה שצריך,
הכנו לכם רשימה זריזה ויעילה של הציוד החשוב ביותר בתיק, מציוד רפואי ועד בגדים, מראש ועד רגליים, בדיוק נחרץ – בלי יותר מדי או פחות מדי.

Must have: בקטגורית ה-Must have  כללנו את כל פרטי החובה, אלה שפשוט אי אפשר לגשת לבקו"ם בלעדיהם, או לשרוד יום אחד בצבא.

בגדים: הכינו גופיות וביגוד תחתון בכמות שמספיקה לפחות לשבועיים, גרביים מכותנה או מחומרים נושמים אחרים, חולצות T וכמובן, בגדים נוחים לשינה.
בחורף, כדאי להכין בגדים תרמיים טובים אותם אפשר ללבוש מתחת למדים, צעיף וכובע חם.
לכל תיזוזי הכושר, כדאי להכין מראש לפחות 2 מערכות של בגדי ספורט, כמו מכנסי ספורט, חולצה מנדפת זיעה, נעלי ספורט באיכות טובה וגרבי ספורט.

תיק הרחצה: מומלץ מאד להכין בתיק מברשת שיניים ומשחה, שמפו, סבון נוזלי או מוצק, מרכך אם אוהבים, קרם גוף ליובש בגוף וברגליים והכי הכי חשוב – כפכפים! (אגדות אורבניות נוצרו, משום שהן בדרך כלל אמיתיות וכן, המקלחת הצבאית היא אם כל הפטריות).

4329 - הורים למתגייסים? כל מה שצריך להכין עבורם בתיק.
"בטאדין" – תרסיס יוד שאינו נוזל ולא דורש מגע יד בפצע .

תיק תרופות: תיק התרופות האישי, יכול לסייע מאוד במקרים רבים: כדי להיות מוכנים לכל תרחיש לא נעים, התייעצו עם רופא המשפחה שלכם ובהתאם לרקע הרפואי של החייל הפרטי שלכם, הכינו: תרופות לטיפול בחום וכאבים
אנטי היסטמינים – אלרגיות שונות ומשונות עלולות להופיע בסביבות חדשות
משחות להרגעת גרד ועקיצות.
משחה נגד פטריות.
קרם נגד שפשפות.
תכשירים לחיטוי וטיפול בפצעים, שריטות וכוויות, תוכלו למצוא בפארמים ובקופות את "בטאדין" – תרסיס יוד שאינו נוזל ולא דורש מגע יד בפצע.
מדחום.
אביזרי חבישה כמו פלסטרים, תחבושות אישיות ופדי גזה.
כפפות חד פעמיות, מספריים ונייר דבק רפואי.

ומה עושים עם ההיגיינה הצבאית המהוללת? גם לזה נערכים מראש.
הכינו:
אסלניות, כפפות חד פעמיות לשימושים שונים, ספריי חיטוי לאסלה, מגבונים.

הנה עוד טיפים חשובים נוספים, שיעשו את החיים של החייל או החיילת שלכם קצת יותר קלים: מצעים מהבית אנחנו מכירים אישית חיילים שנשבעים, שמה שמחזיק אותם "בחיים" בכל הקושי, הריחוק והתנאים המאתגרים, זה הריח של הבית.
ומה נושא את הריח של הבית יותר, מאשר הסדין, הכרית והשמיכה?
כדאי לשים בתיק מצעים מאיכות טובה, והשקיעו באבקת הכביסה והמרכך, כך שייקחו איתם את הריח המוכר של הבית, לכל מקום בו יהיו.
מגבת: פלאי הטכנולוגיה הגיעו גם לטקסטיל, מה שאומר שתוכלו למצוא כיום מגבת קלה מאד, שמתייבשת במהירות ומתקפלת למידות קטנות ביותר, מה שחוסך מקום בתיק (שכבר נהיה די עמוס, לא?!). ועוד דבר לתיק – הכינו בו סל כביסה מאוורר ומתקפל, שיכיל את הררי הכביסה שמחכים כבר להגיע הביתה.

רק עוד משהו וזהו ללא ספק, את ה"בריחה" המהירה ביותר מהמציאות,  מספק הטלפון הנייד, באזרחות ברור, ובתקופת השירות? מדובר בלא פחות מגלגל הצלה. לכן, כדאי להכין מראש סוללה נוספת, מטען נייד חזק וכבל טעינה נוסף.
אביזרים נוספים שיכולים לעזור מאד הם פנס וסוללות, טוש חזק ולא מחיק לסימון של שם החייל או החיילת על הציוד האישי, שקיות בגדלים שונים, דמי כיס, מנעולים ופנקס קטן לרשימות של דברים דחופים ומחשבות.
הכי חשוב – התחשבו בכם ובחייל או החיילת שלכם: אל תגזימו במסעות הרכישה לפני הגיוס, משום שככל הנראה, תאלצו להגיע שוב ושוב לחנויות בשלבים הראשונים, להשלמת ציוד. היצמדו לפריטים ההכרחיים, שימו דגש על אביזרי הרפואה וכל היתר – כבר יבוא בהמשך.

גיוס קל ונעים!

יופי באזז

    השם שלך (חובה)

    האימייל שלך: (חובה)

    נושא

    ההודעה שלך

    [recaptcha]