הקשר בין מוצרי חלב לאקנה.

מוצרי חלב - הקשר בין מוצרי חלב לאקנה.

מאת: רבקה זיידה מייסדת ומנכלית המרכז לטיפול באקנה.

לקראת חג השבועות שמתקרב ומאופיין בצריכת מאכלי חלב, עוגות גבינה, מאפים ועוד מאכלים שרבים מאיתנו אוהבים כדאי לבדוק מה השפעתם על העור שלנו ובמיוחד על עור אקנתי, שנוטה לפצעונים. 

אנחנו אוהבים מוצרי חלב. אחד המרכיבים הפופולריים ביותר בקרב הקהל הישראלי הוא – חלב ומוצריו. המקררים בסופרים בישראל עמוסים בגבינות מסוגים שונים, חלב ומוצריו נחשבים כמוצרי בסיס שנצרכים על בסיס קבוע. אנחנו פותחים את הבוקר עם כוס קפה וחלב, שוקו חם, ואולי גם מנשנשים קערת דגנים עם חלב או יוגורט מפנק. חלב ומוצריו אלו מאכלים שמלווים אותנו כל יום- כל היום. אם זה בשתייה, בארוחת בוקר, צהרים או ערב. האם חלב ומוצריו עלולים להחמיר ולהשפיע לרעה על מצבי אקנה ואם כן מה הם הפתרונות?

מחקרים שנעשו בנושא, מראים כי צריכה מוגברת של חלב ומוצריו עלולה להחמיר מצבים של התפרצות פצעי אקנה אצל חלק מהאנשים ואכן יש קשר בין השניים. מחקרים רבים מראים כי דווקא שינויים הורמונליים משפיעים על פעילות בלוטות החלב ומוציאים אותן מאיזון וכך נוצרת התפרצות אקנה פעילה. אם תוסיפו לכך את ההורמונים הנוספים שאנחנו צורכים מעבר להורמונים הטבעיים שלנו, מדובר בתנודות ותגובות שיכולות לבוא לידי ביטוי בייצור יתר של שומן בבלוטות החלב ומעגל האקנה יוצא מכלל שליטה.

אקנה היא מחלת עור שכיחה מאד, כ-85% מהאוכלוסייה בקרב הגילאים 12-24 יסבלו ממנה ברמה כזו או אחרת במהלך ימי חייהם. גורמים רבים יכולים להשפיע על אקנה, ביניהם גם גורמים שלא תמיד יש לנו שליטה עליהם (כמו סטרס או גנטיקה למשל), ולכן אנשים רבים יעידו שהם מתקשים למצוא פתרון ארוך טווח לאיזון ייצור השומן בעור ולמיגור האקנה על שלל סוגיו (וולגריס, רוזציאה, אקנה פטרייתי ועוד).

יתרונות תזונתיים במוצרי חלב: במשך שנים חלב ומוצריו נמצאים במקום נכבד בפירמידות המזון בארץ ובעולם והם נחשבים למזון חיוני שמהווה מקור לסידן ולחומרים מזינים נוספים. משרד הבריאות הישראלי ממליץ על צריכה של שלוש מנות מוצרי חלב ביום. צריכת חלב ומוצריו מעשירה את התפריט ואי אפשר להתעלם מהעובדה כי החלב מכיל חלבון בעל ערך ביולוגי גבוה, סידן וויטמינים מקבוצה B, ,ויטמין A, ויטמין D, אשלגן, אבץ ומגנזיום. כיום גם נערכים מחקרים רבים המנסים למצוא את הקשר בין צריכת חלב להורדת לחץ דם ומחלות אחרות.

זיידה צילום עופר חגיוב מאושר לשימוש 2 - הקשר בין מוצרי חלב לאקנה.
רבקה זיידה מייסדת ומנכלית המרכז לטיפול באקנה.

אז מה כדאי לעשות על מנת להימנע מהתפרצות אקנה?

למצוא את האיזון: קודם כל, חשוב למצוא את האיזון במאכלים ובשתייה שצורכים במהלך היום. מוצרי חלב לא ישפיעו על כל אחד ואחת מאיתנו בצורה זהה אבל אין ספק שמודעות למה שאנחנו אוכלים ואיך זה משפיע על עור הפנים שלנו – חשובה מאוד. צריכה מוגברת של מוצרי חלב עלולה להחריף את מצב האקנה לאלו שרגישים לכך אך לא לכולם זה יצור החרפה של המצב. 

למצוא חלופה בריאה יותר: למזלנו אנחנו חיים בעידן בו יש מגוון גדול של תחליפים לחלב ומוצריו. קחו לדוגמה את חלב השקדים, חלב שיבולת שועל ושאר האפשרויות המגוונות.  מומלץ לעבור לחלב צמחי לפחות בחלק מהזמן במידה ומתגלה רגישות לחלב רגיל. מוצרי החלב הצמחי אינם מכילים הורמונים הניתנים לפרות וניתן לשלב אותם בתפריט היום יומי שלכם ולהכין מהם מגוון מטעמים וקינוחים טעימים לארוחת החג המשפחתית.

סוד התזונה: חשוב לציין כי תזונה לכשעצמה (גם אם כולה תהיה מבוססת על מוצרי חלב) לא יכולה לגרום להתפרצות אקנה. היא תמיד תהיה גורם מחריף או משפר אבל לא גורם מייצר או מרפא. החוכמה היא לדעת איך לאכול הכל – אבל באיזון, וגם לשים לב לגורמים שמה לעשות, לא מיטיבים עם עור הפנים שלנו, ואולי אותם אפשר לצמצם למינימום לפחות כל עוד אנחנו מתמודדים עם התפרצות פעילה.

אודות רבקה זיידה: 

"מעבדות רבקה זיידה" נוסדו לפני 23 שנים. השיטה הייחודית שפיתחה רבקה זיידה סייעה ללמעלה מ- 60,000 מטופלים להיפטר מאקנה ופוסט אקנה. שיטת הטיפול היא טבעית לחלוטין, ללא תרופות או כאבים ומבוססת מדע וטכנולוגיה מתקדמת. במרכז של רבקה זיידה מטפלים בהצלחה בסוגים רבים ובדרגות חומרה שונות של אקנה ופוסט אקנה, כולל חטטים, צלקות אקנה, כתמים וסימנים אדומים. כמו כן, מתמחים בטיפול ברוזציאה, סבוריאה ואקנה מבוגרים. השיטה של מעבדות רבקה זיידה עומדת על למעלה מ-92% הצלחה, בזכות שילוב של מכשור פוטותרפיה בלעדי, היחיד בישראל בעל 5 אורכי גל שונים שהוכחו מחקרית כגורם שקוטל את חיידקי האקנה, ובין היתר יוצרים תהליכים של חידוש בעור וטשטוש כתמי פוסט אקנה. התכשירים הטבעיים לעור אקנתי המיוצרים ב”מעבדות רבקה זיידה” מבוססים על צמחי מרפא ומכילים רכיבים פעילים שממשיכים את הטיפול גם בבית. התאמת התכשירים נעשית באופן אישי לאחר פגישת ייעוץ ואבחון מול יועצת רפואית ורכישתם אפשרית אך ורק למטופלים ולמטופלות במרכז. לאחר האבחון, מתאימים תוכנית טיפול רלוונטית הכוללת טיפולים בקליניקה ושימוש בתכשירים בבית לפי הנחיות אישיות.

רבקה זיידה:"בזכות השילוב העוצמתי של מדע וטכנולוגיה, אנחנו מטפלים בהצלחה בסוגים רבים ובדרגות חומרה שונות של אקנה ופוסט אקנה, כולל חטטים, צלקות אקנה וכתמים וסימנים אדומים. כמו כן, אנו מתמחים בטיפול ברוזציאה, סבוריאה ובפיגמנטציה. כדי לטפל באקנה מהשורש, מבלי לשלם מחיר של הצטלקויות כתוצאה מהדלקת, אנחנו מעניקים טיפול עקבי בשכבות העמוקות ביותר של העור. הפעילות של בלוטות החלב מתאזנת, הדלקת יורדת, הכתמים מתבהרים והכי חשוב, בשונה משיטות טיפול שטחיות, בסיום הטיפול העור נראה נקי וחדש".
לאתר: https://rivkazaide.co.il/
מוצרי רבקה זיידה תומכים במגוון הטיפולים במרכז לטיפול באקנה בשיטת רבקה זיידה
מגדל ב.ס.ר 3 בני ברק

יופי באזז

    השם שלך (חובה)

    האימייל שלך: (חובה)

    נושא

    ההודעה שלך

    [recaptcha]