טיפול בעור הפנים בגיל ההתבגרות   

OL7A3110 1 - טיפול בעור הפנים בגיל ההתבגרות   

הרשתות החברתיות יצרו מודעות גבוהה יותר לאסתטיקה בקרב בני נוער. הרצון להיות מעודכנים ומטופחים, להתאים את עצמינו לטרנדים כגון טיפולים העוזרים לעור להיות חלק וזוהר, ד"ר מוניקה אלמן – מומחית ברפואת עור ואסתטיקה דרמטולוגית – שופכת אור בנושא.

גיל ההתבגרות הוא בהחלט גיל בו אפשר להתחיל לבסס שגרת טיפול וטיפוח של עור הפנים.

הדגשים הכלליים הם להעדיף מוצרי איפור שאינם מכילים חומרים המזיקים לעור, כמו SLS ופראבנים. ולזכור לנקות את עור הפנים מהאיפור בסוף היום.

תופעות עור שונות:

אקנה- תופעה שכיחה מאוד וכאן ישנה חשיבות לפנות בהקדם לקוסמטיקאית המומחית בטיפול באקנה, שתסייע לכם בניקוי העור ותתאים עבורכם תכשירים לניקוי הפנים, שמירה על לחות העור ועוד. במידת הצורך, כאשר מדובר באקנה סוער, ייתכן שיהיה צורך לפנות לרופא עור, לצורך קבלת טיפול תרופתי באקנה. כך או כך, כיום ישנם פתרונות יעילים לאקנה.

גם עבור בני נוער שאינם סובלים מאקנה, יש מקום לפנות לטיפול קוסמטי מדי מספר חודשים, לניקוי, שיפור מראה העור, החדרת לחות, והתאמת תכשירים שישמרו על העור בשגרה.

שיעור יתר- בעיה אסתטית קשה הפוגעת בתדמית שלנו , ולכן היום מתחילים בטיפולים בגיל צעיר.

חשוב לבדוק פרופיל הורמונאלי כדי לשלול הפרעה ואם אכן יש כגון : שחלות פוליציסטיות יש להתייעץ עם רופא עור , גינקולוג, אנדוקרינולוג כדי קבל טיפול מתאים  בזמן.

צלוליט – שומן כלוא במותניים בטן עליונה ,ירכיים , עכוז  ניתן לשפר באמצעות טכנולוגיות מיוחדות.

כגון : עיסוי לימפתי עמוק LPG, שילוב של גלי רדיו ואולטרסאונד  מאד משפרים את מרקם העור ומסייעים להצרת היקפים , יש לזכור שכל הטיפולים סדרתיים .

סימני  מתיחה אדומים אשר נוצרים עקב צמיחה מהירה בגיל ההתגרות , או עליה במשקל- הם באים לידי ביטוי בסימני מתיחה אדומים , כל זמן שהם אדומים הטיפולים יעילים , כשהם הופכים להיות לבנים  התוצאות פחות טובות .  הטיפול פה מתבצע ע"י משחות  מסוג רטין A , טיפולים בגלי רדיו רשתיים, לייזר, טיקסל שהם טכנולוגיות אפקטיביות.

הזעת יתר – במקרים קשים של הזעה תכופה וריחות רעים בעקבות גדילה מהירה תחת השפעה הורמונלית, התופעה מאד מפריעה

גם פה ניתן לשפר ע"י טכנולוגיה מיוחדת של  גלי קול הנקראת מירב דריי, לבית השחי.

טיפולים אלו הם סדרתיים ולכן חשוב הסבר , ידע הכוונה וטיפול תחזוקתי עם סבלנות והתמדה כדי להגיע לתוצאות ולשמור עליהן.

חשוב לתמוך ולשקף לדור הצעיר את האפשרויות השונות במודעות ובתחזוקה על מנת לקבל עור בריא יפה והתורם להרגשה מצוינת והעלאת הביטחון העצמי  

מאת ד"ר מוניקה אלמן – מומחית ברפואת עור ואסתטיקה.

יופי באזז

    השם שלך (חובה)

    האימייל שלך: (חובה)

    נושא

    ההודעה שלך

    [recaptcha]