ד"ר להבית אקרמן: כיצד מטפלים ומונעים עור יבש, בעונת החורף.

3671 - ד"ר להבית אקרמן: כיצד מטפלים ומונעים עור יבש, בעונת החורף.

החורף הישראלי מאופיין באוויר יבש עם מעט מאוד לחות מה שגורם ליובש בעור הפנים והגוף. היובש מתבטא בחספוס, קילופים, סדקים, גירוד והרגשה כללית של  אי נוחות. התופעות שכיחות ביותר בשפתיים, בכפות הרגליים, כפות הידיים, בזרועות ובגפיים התחתונות, אך יכולות להופיע גם בפנים ובכל אזורי הגוף.

3668 - ד"ר להבית אקרמן: כיצד מטפלים ומונעים עור יבש, בעונת החורף.
סדרת מוצרי CERAVE ׁׁ(סרווה).

ד"ר להבית אקרמן – מומחית בינלאומית לרפואת עור אומרת: "יובש עור נובע ממקורות שונים, לרבות אסתמה של העור, הזדקנות העור, סוכרת, מגע עם חומרי ניקיון וכן מקרי יובש כתוצאה מגורמים אקלימיים, כגון רוח, שמש וקור. איבוד חומצות שומן החיוניות לגמישות העור והתאדות הלחות משכבת העור החיצונית גורמים לסדקים ויובש.

3674 - ד"ר להבית אקרמן: כיצד מטפלים ומונעים עור יבש, בעונת החורף.
ד"ר להבית אקרמן.

להלן טיפים ועצות לטיפול ומניעת עור יבש בחורף, מאת ד"ר להבית אקרמן:

המעיטו במקלחות: על אף זה נשמע מוזר תחילה, מקלחת מייבשת מאוד את העור ובייחוד השימוש בסבון. על כן מומלץ לא להרבות במקלחות מעבר לנדרש ולהשתמש בסבונים בעלי דרגת חומציות pH 5.5 הקרובה לזו של העור, שאינם גורמים ליובש ולגירויים. עדיף להשתמש בסבון היפו-אלרגני או בסבון המכיל לחות. כאשר יש יובש קיצוני, מומלץ להשתמש בשמן מיוחד במקום בסבון גוף.

3673 - ד"ר להבית אקרמן: כיצד מטפלים ומונעים עור יבש, בעונת החורף.
לה רוש פוזה- סבון רחצה לגוף לעור יבש מסדרת ליפקאר

הימנעות משטיפת ידיים מיותרת: כמו במקלחת גם בשטיפת ידיים המים מייבשים את העור. על כן מומלץ להימנע משטיפת ידיים שלא לצורך על מנת לשמור על עור כף היד. יש להימנע כמה שיותר מהחמרה של היובש בעיקר בידיים כיוון שיובש יוצר סדקים המפריעים לתפקוד היומיומי וזמן ההחלמה עשוי להיות ממושך.  מומלץ מאוד לאחר שטיפת כלים/ או כל פעולת ניקיון אחרת להשתמש בקרם ידיים טיפולי (לה רוש פוזה או סרווה).

3669 2 - ד"ר להבית אקרמן: כיצד מטפלים ומונעים עור יבש, בעונת החורף.
קרם הלחות של CeraVe לעור יבש עד יבש מאד, המומלץ ביותר על ידי דרמטולוגים בארה"ב.

הימנעות מליקוק השפתיים: לאנשים רבים יש נטייה כאשר השפתיים מתייבשות בחורף ללקק אותן. ההמלצה הינה להחזיק שפתון טיפולי בהישג יד ולמרוח אותו כמה שיותר פעמים ביום על מנת להעניק לחות לשפתיים.

3670 - ד"ר להבית אקרמן: כיצד מטפלים ומונעים עור יבש, בעונת החורף.
לה רוש פוזה – באלם למניעת שפתיים סדוקות.

הימנעות מחימום יתר: רצוי להימנע מחימום יתר של הבית או סביבת העבודה ולהשתמש במכשירי אדים להוספת לחות לאוויר או להניח כלי מים ליד מקור החימום. ניתן להוסיף למים כמה טיפות של שמנים ארומטיים כמו שמן איקליפטוס היעיל לבעיות בדרכי הנשימה ולטיפול בשיעול.

הענקת לחות לעור באמצעות תכשירי הזנה: מומלץ למרוח על הגוף מיד לאחר המקלחת קרם לחות קבוע בחורף. ניתן גם להוסיף לאמבט שמנים צמחיים אשר מעניקים לעור לחות, כגון שמן נבט חיטה המכיל ויטמין E שמאיץ את תהליך הריפוי של העור.

3672 - ד"ר להבית אקרמן: כיצד מטפלים ומונעים עור יבש, בעונת החורף.
תחליב לחות לעור יבש עד יבש מאד של CERAVE

ניקוי העור והזנתו בחורף: חשוב להעניק לעור טיפול מיוחד על ידי שימוש בסבון ניקוי ייחודי לפנים (עדין), אשר מונע את התייבשותו. לעור פנים עם נטייה לקילופים מומלץ לבחור בקרם המכיל חומרים המעודדים את חלוקת תאי העור ומזרזים איחוי, כגון אלנטואין, אוריאה ושמן ציפורני חתול. חשוב להקפיד על שימוש יומיומי בתכשירי לחות ולהשתמש בתכשירים המכילים חומרים כמו קולגן, חומצה הילאורונית וויטמין E  . כמו כן מומלץ בחורף להשתמש בקרם בעל מרקם שומני יותר מאשר בקיץ- כיוון שהיובש באוויר מגביר את היובש בעור בחורף.

יופי באזז

השם שלך (חובה)

האימייל שלך: (חובה)

נושא

ההודעה שלך

[recaptcha]