יום הולדת 20 לפסטיבל "ימי הזית"

  לא במקרה חוזרת היונה בסיפור המבול וענף זית בפיה. לאורך כל ההיסטוריה האנושית קנה לו עץ הזית מקום של כבוד בזכות איכותו, נופו הירוק, פריו המזין והמשתמר בקלות לתקופה ארוכה וכמובן שמן הזית, שמן הפלא שהשימוש בו החל מבישול ועד לצרכים רפואיים  וקוסמטיים…


 

פסטיבל ימי ענף הזית ה-20 במספר בימי מסיק הזיתים יתקיים ברחבי הגליל, הגולן והעמקים. בתי-בד,  מרכזי מבקרים, מטעי זיתים, מסעדות ואטרקציות שונות בלמעלה מ -60 ישובים ישתפו פעולה יחדיו ויציגו למבקרים הרבים את תעשיית הזית הענפה על גווניה, תרבות, קולינריה, תיירות ושפע של מראות, טעמים וניחוחות.

מעטים הם העצים המאריכים ימים כעץ הזית. לא במקרה חוזרת היונה בסיפור המבול וענף זית בפיה. לאורך כל ההיסטוריה האנושית קנה לו עץ הזית מקום של כבוד, בזכות טיב  העץ, נופו ירוק העד, פריו המזין והמשתמר בקלות לתקופה ארוכה – וכמובן – שמן הזית המשמש לבישול ואפיה, לצרכים רפואיים, לתעשיית הקוסמטיקה, למאור ועוד. עובדות, סיפורים ואגדות נקשרו סביב העץ המרשים ופריו הידוע בכל העולם. המסורת הערבית הישראלית רואה בכרם הזיתים שבכניסה לכפר דיר חנא, את המקום ממנו נטלה היונה את ענף הזית בסיפור המבול של נח. מזה מספר שנים, קנה לו שמן הזית הישראלי מקום של כבוד בין שמני הזית בעולם. גם המסורת הישראלית מקנה לזית מקום מיוחד ולא בכדי נכלל הזית בין שבעת המינים.

את פסטיבל ימי ענף הזית, מובילים בשיתוף פעולה מלא משרדי הממשלה, המשרד לפיתוח הנגב והגליל, הרשות לפיתוח כלכלי של המגזר הערבי, הדרוזי והצ'רקסי במשרד רוה"מ, משרד התיירות, משרד החקלאות ופיתוח הכפר, ענף הזית במועצת הצמחים, הרשות לפיתוח הגליל,  קרן קיימת לישראל, עמותות התיירות, מגדלי הזית והתיירנים עצמם, במטרה מרכזית לחזק את תעשיית הזית אשר מהווה סמל לרב תרבותיות בארצנו.  ייחודו של הפסטיבל מתמקד ברב גוניות, עדתית סביב ענף הזית, דבר המבטיח הנאה ססגונית ומתמשכת בכל אירועי הפסטיבל. את הפסטיבל יפתח כנס מקצועי שיעסוק בנושא "תיירות שמן הזית", בכפר חורפיש. באירוע נעילת הפסטיבל  אשר יתקיים בהיכל התרבות בעפולה, תוצג תערוכת ציורי עצי זית, ייחודית של נשות ויצ"ו בגליל אשר ציירו עצי זית, כל אחת מנקודת מבטה האישית במסגרת פעילות חברתית. 

פסטיבל ימי ענף הזית יתקיים בתאריכים: 28.10.14 – 18.11.14. אתר הפסטיבל :  http://zait.galil.gov.il/  ובדף הפייסבוק בואו לגליל.

 

יופי באזז

השם שלך (חובה)

האימייל שלך: (חובה)

נושא

ההודעה שלך

[recaptcha]