"יש לך איך להגיב" – קמפיין משותף של עיריית תל אביב-יפו, "ולוריאל פריז".

17 24 46 1080x1080 without logos - "יש לך איך להגיב" - קמפיין משותף של עיריית תל  אביב-יפו, "ולוריאל פריז".

לקראת היום הבינלאומי למאבק באלימות כלפי נשים שיצוין ביום שישי הקרוב, עירית תל אביב יפו ו"לוריאל פריז", יוצאים בקמפיין משותף שיעלה ממחר, בשם "יש לך איך להגיב", הקורא לנשים וגברים אשר עדים להטרדה מינית במרחב הציבורי, להתערב, ולפעול לעצירתה.

בשיתוף פעולה במטרה להגביר את הביטחון האישי של נשים וגברים החווים הטרדה מינית במרחב הציבורי בעזרת חמישה כלים פשוטים אותם ניתן ללמוד בלומדה אינטראקטיבית. בין הכלים: גילוי אמפתיה, בקשת עזרה מאדם אחר באזור, תיעוד של המצב, דיבור ישיר למטריד, מציאת דרך עקיפה להסיח את דעת המטריד- גם לעמוד לצידו ולא לומר כלום יכול להיות יעיל. הקמפיין מתקיים במסגרת תכניתStand Up  העולמית של לוריאל פריז, שהנחת המוצא שלה היא כי בכוחם של הצופים והצופות מהצד לסייע במצבים בהם הם מזהים הטרדה של אדם אחר ולסייע לו.

לפייסבוק - "יש לך איך להגיב" - קמפיין משותף של עיריית תל  אביב-יפו, "ולוריאל פריז".

רון חולדאי ראש עיריית תל אביב-יפו: "הטרדה מינית היא תופעה בלתי נסבלת שכולנו מחויבים לפעול בכל הכלים לחסלה. לא לצמצם אותה, לא להפחית אותה, אלא למחוק אותה כליל מעל פני האדמה. עיריית תל אביב-יפו עומדת זקופה בעת מאבקה הבלתי מתפשר באלימות כלפי נשים וקידום שוויון מגדרי מלא. במסגרתו, כעת, לראשונה בישראל, רשות מקומית יוצאת בצעד אמיץ לקמפיין רשמי למאבק בהטרדות מיניות במרחב הציבורי. חשוב שכולנו נזכור כי הטרדה מינית במרחב ציבורי אינה מתרחשת בחלל ריק – ולכל אחד ואחת, יש איך להגיב".

אלי שגיב, מנכ"ל קבוצת לוריאל ישראל: "קבוצת לוריאל מקדמת מטרות חברתיות הקשורות בקידום נשים מאז הקמתה לפני למעלה ממאה שנים. כחלק מערכיו, פועל המותג לוריאל פריז למניעת תופעת ההטרדה המינית במרחב הציבורי, באמצעות תכנית Stand Up הגלובלית, המיושמת במעל 50 מדינות. ישראל, בה בחרנו ליישם את התכנית בשיתוף איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית, היא מהמדינות המובילות בעולם בהטמעת התכנית ובמספר האנשים שעברו את ההכשרה. אנו רואים חשיבות רבה בהנגשת ההכשרה של Stand Up לציבור רחב עוד יותר ומברכים על שיתוף הפעולה עם עיריית תל אביב- יפו. זוהי דוגמא נוספת לקידום מטרות חברתיות חשובות שקבוצת לוריאל מובילה בישראל."

ניב סולטן ללוריאל פריז צילום יניב אדרי 1 - "יש לך איך להגיב" - קמפיין משותף של עיריית תל  אביב-יפו, "ולוריאל פריז".

מרים שלר, מנכ״לית מרכז הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית תל אביב: ״פגיעה מינית מתאפשרת בגלל קשר שתיקה. התערבות ועצירה של אירועי הטרדה במרחב הציבורי היא למעשה שבירה של קשר השתיקה הזה. זהו גלגל הצלה לנפגעות ולנפגעים, שפעמים רבות מתקשות ומתקשים להגיב בעת האירוע. אנחנו שמחות ומברכות על כל איש ואישה, חברה פרטית או מערכת ציבורית שנוקטת בעמדה אקטיבית לסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית והשלכותיה. ב-24.11 נצא לצעדה השנתית ליום המאבק הבינלאומי באלימות נגד נשים, וגם שם נצעק שוב שבכוחנו לעצור את התופעה. הצטרפו אלינו״.

בנוסף, גויסו משפיענים מובילים שיעלו את הנושא למודעות בעזרת רשתות טיקטוק, פייסבוק ואינסטגרם תחת המסר "יש לך איך להגיב". כמו כן, העירייה תקיים הכשרה לכלל עובדי ועובדות העירייה, שיהוו שגרירים במרחב הציבורי ויהיו חמושים בידע הנדרש על מנת לצמצם את תופעת ההטרדות המיניות במרחב הציבורי.

מצ"ב סרטון אשר צולם ברחבי תל אביב-יפו ומדגים פעולות אפשריות להתערבות במצב בו עדים להטרדה מינית בעזרת חמשת הכלים של תכנית Stand Up https://bit.ly/3UQd4Ip באדיבות עיריית תל אביב-יפו

היכנסו ולמדו את הכלים הפשוטים, וקחו חלק במאבק ליצירת מרחב בטוח: standup-israel.com, מידע על התכנית באתר העירייהhttp://bit.ly/3Of35tF

יופי באזז

  השם שלך (חובה)

  האימייל שלך: (חובה)

  נושא

  ההודעה שלך

  [recaptcha]