פסטיבל "חנוכה, הר הנגב על המפית" יתקיים בין התאריכים 10-12/12.

מיזם חברתי-קולינארי חדש "על המפית", יקיים את פסטיבל "חנוכה

מיזם חברתי-קולינארי חדש "על המפית", יקיים את פסטיבל "חנוכה הר הנגב על המפית", סיורי טעימות בהר הנגב, מסע קולינרי ותרבותי "עם טוויסט" באזור ירוחם, רמת הנגב ומצפה רמון, הפונה לחובבי הקולינריה, היין והמדבר בישראל, כל המסלולים מותאמים לימי קורונה, ועומדים בתקני התו הסגול.

אפשר לבחור בין  מסלולים שונים לפי הטעם האישי, תמהיל המשתתפים ואופי החוויה המבוקשת, וביניהם: חויה לאניני טעם וחובבי יין, משפחתית, מסורתית- כשרה, או טבעונית. אפשר לבחור בין  מסלולים שונים לפי הטעם האישי, תמהיל המשתתפים ואופי החוויה המבוקשת, בכל מסלול מקבלים 6 טעימות שונות זמינות למימוש במהלך ימי ההפנינג.

4314 - פסטיבל "חנוכה, הר הנגב על המפית" יתקיים בין התאריכים 10-12/12.
דוד כהן, יו"ר מיזם "על המפית".

מאחורי המיזם עומד דוד כהן, חבר בקהילת היזמות והחדשנות OpenValley קיסריה, שעבד שנים רבות כשכיר במגזר החברתי שהחליט לצאת לדרך יזמית כתיירן עצמאי המתמחה בתיירות קולינרית איכותית – עם אספקטים חברתיים וכל זאת מתוך הבנה כי בעיצומה של מגפת הקורונה, מקבלים יתרונות השיטה שפיתח לסיורי קולינריה מחוץ לקופסה משנה חשיבות עבור בעלי העסקים הקטנים, כמו גם עבור הקהל הצמא לחוויות בטוחות ומתאימות לרוח התקופה.

4318 - פסטיבל "חנוכה, הר הנגב על המפית" יתקיים בין התאריכים 10-12/12.
פסטיבל "חנוכה, הר הנגב על המפית" שיתקיים בין התאריכים 10-12/12.

"הקורונה פגעה קשות בענפי התיירות והמזון, ראיתי מול עיניי עסקים מתרסקים והחלטתי שאני חייב לעשות מעשה. אני יודע שהסקרנות הקולינרית בישראל מזיזה אנשים, ועבורי זה התחבר: הרעיון לייצר מצב WIN WIN – להוציא אנשים מהבית לחוויה קולינרית שמתאימה לתקופה, לתמוך בעסקים מקומיים ולעודד כלכלה מקומית. כך נולד מיזם על המפית – מסע טעימות בדרך שלך", מספר כהן.

4316 - פסטיבל "חנוכה, הר הנגב על המפית" יתקיים בין התאריכים 10-12/12.
פסטיבל "חנוכה, הר הנגב על המפית" שיתקיים בין התאריכים 10-12/12.

"המיזם של כהן מביא בשורה חדשנית שנועדה לייצר אקו סיסטם בתחום התיירות וצריכת הקולינריה, במקומות בהם אקו סיסטם כזה צריך תמריץ יצירתי וחדשני", אומרת שירי גרין-אלגביש, מנכ"לית רשת OpenValley. "המיזם קורם עור וגידים בסיוע מרכז השלטון המקומי, שהשכיל להבין את הקונספט והבשורה שהוא מביא עמו", הוא מפרט. "השקעה בעסקים הקטנים היא השקעה בחוסן כלכלי חברתי באזור כולו. סיורים קולינריים אורבניים במקומות המתויירים והפופולאריים קיימים כבר תקופה ארוכה, אך סיורים קולינריים בדרכים צדדיות, כמעט ואין בנמצא. בפן החברתי, הוא אומר, "כל לקוח חדש שמגיע, מתייג ברשתות החברתיות ומשתף בחוויות את כל חבריו, וכך נוצרת תנופה כלכלית לאותם עסקים. מי שבא לטייל באזור, כבר מבקר בעסקים נוספים – חנויות, אטרקציות ולפעמים גם לינה. בצורה זו מושך הכרטיס הקולינרי מטיילים סקרנים חדשים לאזור". כהן מקווה שפסטיבל חנוכה הר הנגב יסייע לעסקים המקומיים שמחוץ למפת התיירות של הערים הגדולות, להביא בשורה קולינארית אותנטית שרק תפתח לאורחים את התיאבון להמשך.

4317 - פסטיבל "חנוכה, הר הנגב על המפית" יתקיים בין התאריכים 10-12/12.
פסטיבל "חנוכה, הר הנגב על המפית" שיתקיים בין התאריכים 10-12/12.

סיור על המפית החלומית, יתקיים בין התאריכים 10-12/12 בקדש ברנע, מדרשת בן-גוריון ומצפה רמון ויכלול:

טעימות יין משובח, במרכז המבקרים של יקב רמת נגב, קדש ברנע. 
טעימות בשר מעושן, היישר מהמעשנה של הבוטקה, קדש ברנע.
טעימות ומרגוע – יין אורגני, שמן זית אורגני וזיתים בכרם שיזף, (ליד מצפה רמון). 
סדנת טעימות – שמן זית premium ראשון המסיק, ויין אדום מעודן בחוות אשכולות, (מצפה רמון).
טקס תה אנגלי מסורתי – תה משובח, סקונס עם קצפת וכריכים בחצר קסומה בגסט האוס krivin, מדרשת בן גוריון.
טעימות יין ושמן זית טרי, בבית הבד – כד חרס, חוות כרמי הר הנגב. 

מחיר סיור בפסטיבל "חנוכה הר הנגב על המפית" – 90 ₪ למשתתף לכרטיסיית 6 טעימות. על המפית חלומית – 100 ₪ למשתתף לפרטים נוספים והרשמה למסלולים: https://al-hamapit.co.il/

קרדיט צילומים: מקסים סרדיוקוב.

יופי באזז

    השם שלך (חובה)

    האימייל שלך: (חובה)

    נושא

    ההודעה שלך

    [recaptcha]