איידישע מאמא" מתמזג עם "ילדים זה שמחה"

מה קורה כהאידישקיט נפגש עם שלמה בר ולהקת הברירה הטבעית?…


 

"צמד רעים" ושלמה בר עם "הברירה הטבעית" יפתחו את  הסדרה הייחודית החדשה של היכל אמנויות הבמה "הסיפור והניגון היהודי" –  ניסיון ראשון מסוגו לחבר ולמזג בין יוצרים ומבצעים מז'אנרים שונים של מוסיקת נשמה יהודית של קהילות ישראל ממזרח ומערב למסע מוסיקלי משותף . "צמד רעים" המזוהה עם מוסיקה יהודית ממזרח אירופה  ושלמה בר ו"הברירה הטבעית" המזוהה עם המוסיקה של הקהילה היהודית במרוקו שמעבר להרי האטלס, יזמו את המפגש ועבדו עליו כחצי שנה.  רוב השירים במופע בוצעו ביחד כשכל צד מביא מהנשמה והשורשים שלו. בין השירים שיבוצעו במופע: "ובאו האובדים", "ילדים זה שמחה", "כפר טודרה", "והיא שעמדה", "שלום עליכם", "דרור יקרא", "ברמ'לה מלמד", "אדון הסליחות", "שירו של שפשף", "ידיד נפש", "סעדה-יידישע מאמע", "ילדים זה שמחה", "השיירה",  "ובאו האובדים"  בהמשך הסדרה יתקיימו עוד ארבעה מופעים ייחודיים לסדרה בהשתתפות רותי נבון, שלמה גרוניך, להקת כליזמרים ועוד:

הגוספל היהודי מופע של פיוטים, תפילות יהודיות ושירי טקסטים תנ"כיים בעיבודים חדשים ברוח מוסיקת הגוספל האפרו-אמריקאית בניהולם המוסיקלי של איריס ועופר פורטוגלי. בין השירים נכסי צאן ברזל ישראליים בעלי טקסטים מתוך כתבי הקודש כגון: "אדון הסליחות", "ידיד נפש", "לכבוד חמדת לבבי", "שיר למעלות", "אל גינת אגוז" ועוד. בביצוע זמרי מקהלת הגוספל ואיריס ועופר פורטוגלי. (15.12.14) 

התפילה שבלב – דודו פישר, רותי נבון ואורחים (לראשונה על במה אחת) דודו פישר, מגדולי הזמרים והחזנים בארץ ובעולם, עם רותי נבון זמרת הנשמה הראשונה בישראל, ישירו  לראשונה ביחד מן המקורות היהודים ,פיוט יהודי, ניגונים מבית אבא וקצת מתוך, מחזות זמר וקלאסיקות ישראליות. (10.2.14)

מסע אל המקורות – שלמה גרוניך ולהקתו המוסיקאי הפורה והרבגוני שלמה גרוניך יחד עם אמנית מפוחית הפה מיכל אדלר וצוות נגנים מציגים חומרים מן המקורות וניגונים יהודיים. גרוניך עיבד את הניגונים בעיבודים ייחודיים השוזרים את שפת הניגונים העתיקים עם עולמנו שלנו היום. בין השירים: "אלי אתה", "אבינו מלכנו", "אדון עולם", "פרייעלך", "חדר קטן צר וחמים" ועוד. ( 31.3.15)

חגיגת הכלייזמרים – הלב והמעיין להקת הכליזמר "הלב והמעיין" זכתה במקום הראשון בתחרות הבינלאומית למוסיקה יהודית באמסטרדם ומנגנים ושרים בה חסידים ממאה שערים, נגנים וירטואוזיים בכלים יהודיים מסורתיים. בתכנית : שירים, ניגונים והשפעות של מוסיקה יהודית, אתנית וחסידית. מנחה המופע – קובי אריאלי. ( 1.6.15)     

 

 

 

יופי באזז

השם שלך (חובה)

האימייל שלך: (חובה)

נושא

ההודעה שלך

[recaptcha]