שידורי HD ושינוי איפור טלוויזיוני בעקבות המעבר.

1813 - שידורי HD ושינוי איפור טלוויזיוני בעקבות המעבר.

 

המעבר של הערוצים המסחריים לשידורי HD הביא איתו לא מעט שינויים בהיערכות של ענף הטלוויזיה והתקשורת. במקביל, את אחד השינויים המפתיעים ניתן למצוא דווקא בתחום האיפור. הנה כל הפרטים.

טלוויזיה המסחרית ובה מספר שינויים בולטים. ראשית, זכייניות הטלוויזיה המסחרית שחלקו ביניהן את ערוץ 22 עברו לאפיקים 12 ו-13, בעוד ערוץ 10 עבור לאפיק מספר 14 בשלט. שנית, השידורים האנלוגיים סיימו את תפקידם ההיסטורי וכיום רוב התכניות מועברות באיכות HD. שינויים מרחיקי לכת אלו כמובן השפיעו בצורה דרמטית על ענף התקשורת, אך מסתבר שהייתה להם השפעה נלווית על ענף לא פחות חשוב: איפור וטיפוח.

המעבר לטכנולוגיית שידור HD מחייב את צוות האיפור של התכניות המובילות להחליף את תכשירי הקוסמטיקה והטיפוח. עם לוח שידורים שבו ניתן לראות בבירור כל פרט קטן, אין מקום לפשרות לגבי האיפור והדרישות של קהל הצופים הפכו להיות מחמירות יותר. למעשה, כבר בימים הראשונים לאחר המעבר ל-HD החלו להגיע תלונות על שינוי ועיוות התמונה ונוצר ביקוש גבוה לאנשי מקצוע שיודעים לאפר את כוכבי הטלוויזיה בהתאם.

 

1812 - שידורי HD ושינוי איפור טלוויזיוני בעקבות המעבר.

 

איך מתכוננים לאיפור ב-HD?

חשוב לציין שהדרישות החדשות של איפור טלוויזיוני תקפות בכל סוגי התכניות. זה מתחיל עם תכניות האקטואליה והחדשות של שעות הבוקר, אחר הצהריים והערב וכולל את תכניות הפריים טיים והלייט נייט. כמו כן, האיפור סביב תכניות הדרמה הישראליות שמצולמות מראש גם הוא השתנה ויש תכניות בידור שהחליפו את כל צוות המאפרים בגלל חוסר התאמה לסטנדרטים של המאה ה-21.

ישראל למעשה חווה עיכוב מסוים במעבר לשידורי HD ומיותר לציין שברחבי העולם התהליך הזה קרה כבר לפני מספר שנים. כתוצאה מכך, חברות שמתמחות באיפור לחברות הפקה ותקשורת שלחו נציגים להשתלמויות מעבר לים. מטרת ההשתלמויות הייתה להכיר בפני המאפרים את מוצרי הקוסמטיקה שמתאימים לשידורי HD ולאפשר להם להתנסות באופן מעשי. כמו כן, השתלמות מעבר  לים היא הזדמנות מעולה להכיר את הטכניקות החדשות של האיפור עבור תכניות טלוויזיה שמועברות בשידור חי.

 

1814 - שידורי HD ושינוי איפור טלוויזיוני בעקבות המעבר.

 איפור HD לפני ואחרי.

לא רק איפור: כל השינויים על המרקע של הטלוויזיה

מי שעדיין לא התרגל לשינויים בממיר יכול לנצל את התקופה הקרובה לניסוי וטעייה. מצד שני, יש לקחת בחשבון שלא את כל השינויים אפשר לראות על גבי המרקע. קיימות למשל המון התאמות שנערכות מאחורי הקלעים ומאבקים סביב הרייטינג של התכניות השונות. מלבד החלפת האיפור, המעבר לטכנולוגיית HD גם חייב התאמה מסוימת של הציוד הטכנולוגי, השקעת משאבים של מאות אלפי דולרים ושילוב תוכנות מחשב לתיעוד והקלטה.

לסיכום, התקופה הקרובה צפויה להיות מסקרנת מאוד עבור צופי הטלוויזיה וגופי התקשורת. במקביל, היא משפיעה גם על ענף הקוסמטיקה והאיפור ואפשר ללמוד ממנה לא מעט על התחום.

יופי באזז

השם שלך (חובה)

האימייל שלך: (חובה)

נושא

ההודעה שלך

[recaptcha]