"רשת אופטיקנה", יוצאת במהלך חברתי ותעניק 10,000 זוגות משקפי ראייה.

3055 - "רשת אופטיקנה", יוצאת במהלך חברתי ותעניק 10,000 זוגות משקפי ראייה.

"אופטיקנה", רשת האופטיקה, מקדמת את המודעות לחשיבות ביצוע בדיקות ראייה בקרב ילדים ויוצאת במהלך חברתי, שנה שנייה ברציפות, בו תעניק 10,000 זוגות משקפי ראייה חינם לילדים עד גיל 11 שיאובחנו כזקוקים למשקפי ראייה.

"ליקוי ראייה בקרב ילדים שאיננו מטופל במועד, עלול לגרום לנזק בלתי הפיך לראייה", מסביר פרופ' יאיר מורד, מנהל היחידה לרפואת עיניים לילדים ופזילה במרכז רפואי אסף הרופא. "בשנות החיים הראשונות מערכת הראיה עדיין נמצאת בשלבי התפתחות ובנייה ועל כן חשוב מאוד לאתר ליקויי ראייה לפני גיל 6 ולטפל בהם בקלות ע"י משקפיים או טיפולים נוספים". מוסיף  פרופ' מורד.

על פי סקר שנערך על ידי מרכז המחקר והמידע של הכנסת, כבר בגילאי בית-הספר מתחילים להופיע ליקויי ראייה הנפוצים גם בקרב מבוגרים, והעיקרי ביניהם הוא קוצר ראייה. כמו כן התגלה ששיעור הסובלים מהפרעות ראייה בקרב ילדים ומתבגרים עד גיל 18 בישראל עומד על יותר מ-20%.

3056 - "רשת אופטיקנה", יוצאת במהלך חברתי ותעניק 10,000 זוגות משקפי ראייה.

מערכת החינוך נוהגת לערוך בדיקת ראייה לתלמידים בכיתות א' ו-ח', אשר מתבצעת על-ידי שירותי הבריאות לתלמיד. עם זאת עוד עולה מן הסקר, כי המעקב אחר תלמידים שהופנו לבדיקת רופא עיניים בעקבות הבדיקה בבי"ס לוקה בחסר, ורק כ-16% מן התלמידים שהופנו אכן הגיעו להיבדק אצל רופא עיניים. בנוסף, יש לקחת בחשבון כי בין שני המועדים בהן מבוצעת הבדיקה (כתה א' וכתה ח') קיים פער בן שמונה שנים, במהלכו עשויות להתפתח לא מעט הפרעות ראייה.

"זו השנה השנייה שאנו מקדישים את הפעילות החברתית השנתית שלנו למען הגדלת המודעות לחשיבות בדיקות ראיה בקרב ילדים. מסביר אלרועי תורג'מן, מנכ"ל רשת אופטיקנה. "אנו מאמינים שלכל אחד מגיעה הזכות ליהנות מראיה טובה ובריאה, בטח ובטח ילדים שלרוב אינם יודעים להצביע על בעיית הראיה שלהם. אנו גאים להוביל את המהלך הזה ומקווים שכמו בכל שנה, הוא יגרום לאלפי הורים לילדים שסובלים מליקוי ראיה לאבחן ולטפל בבעיה בזמן".

כיצד ניתן לממש את הזכאות:

יש להיכנס לאתר ייעודי שיוקם למטרת הפרויקט ושם להזין את תאריך הלידה של הילד/ה

לאחר מכן יקבל ההורה הודעת SMS עם קוד שובר למכשיר הנייד. השובר יקנה זכאות לבדיקת ראייה על ידי אופטימטריסט מומחה ברשת אופטיקנה.

במידה ויתגלה ליקוי, יקבל הילד/ה משקפי ראייה (עדשות+ מסגרת) חדשים עד 7 ימי עסקים.

את קוד השובר ניתן יהיה לממש בכלל סניפי הרשת, הפרוסים בכל רחבי הארץ והוא תקף למשך 5 ימי עסקים מרגע קבלתו.

יובל טוכשניידר, אופטימטריסט בכיר ברשת אופטיקנה עם 5 סימנים המצביעים על כך  שילדיכם זקוק לבדיקת ראיה:

מגרד/ת בעיניים

נצמד/ת לטלויזיה או מתקרב/ת ללוח כדי לראות טוב יותר

צובע/ת מחוץ לקווים

סוגר/ת עין כאשר מסתכל/ת מרחוק

מתעייף/ת אחרי קריאה קצרה.

את הקוד ניתן יהיה להוריד החל מה-27.02.19 ועד ה-20.03.19 באתר: https://opticana-kids.co.il/

יופי באזז

השם שלך (חובה)

האימייל שלך: (חובה)

נושא

ההודעה שלך

[recaptcha]