קרל לגרפלד מעצב האופנה האייקוני הלך לעולמו.

3034 - קרל לגרפלד מעצב האופנה האייקוני הלך לעולמו.

קרל לגרפלד, מעצב האופנה האייקוני והמילה הנרדפת למושג עיצוב ואופנה והידוע יותר כמלך האופנה, הלך לעולמו היום בפריז, בן 85 היה במותו.

 קארל לגרפלד דימה את הצורך שלו בעיצוב כמו את הצורך שלו בנשימה: "אם אפסיק לעצב אפסיק לנשום ואז אני בצרות" התלונן לא פעם לעיתונאים שנדהמו ממוסר העבודה הבלתי נדלה שלו, ומעקשנותו שהוא לא יפרוש לעולם. התפוקה והשגשוג היצירתי שלו נראו רק  בשנים היותר מאוחרות של חייו  בהם מסלולי תצוגות האופנה המפוארות הגיעו לרמה מדהימה של שפע תיאטרלי, הגיעו לרמת יצירות אומנות שעלו על הגבולות הארציים של תצוגות האופנה.

תוחלת המדהימה שלו  ביצירתיות, הצלחתו כמעצב וההגיון הרב שהיה לו עזרו לו להתנתק באופן מכוון מהצד העסקי של האופנה וטען שמעולם לא דיבר על נתוני מכירות או תקציבים עם ההנהלה. בראיון ל-BBC אמר פעם: "אני אקדח שכיר, אפילו בעסק שלי",  ציין כי החוזים שלו עם ,שאנל" ו"פנדי" אפשר לו לעשות מה שהוא רוצה. "אני עובד במריונטה שלי במובן מסוים, בבובה שלי," אמר לניו יורק טיימס. "זה משהו שאני שולט בו". החירות הנדירה במיוחד של אילוצי האחריות הפיננסית אפשרה לו להמשיך לעצב בגדים שהניעו את הצרכנים לחלום. "יצרנו מוצר שאף אחד לא צריך, אבל אנשים רוצים", הוא אמר. "אם אתה צריך מכונית ישנה ומכוערת, זה יכול לחכות, אבל אם אתה רוצה פריט אופנה חדש, זה לא יכול לחכות."

3035 - קרל לגרפלד מעצב האופנה האייקוני הלך לעולמו.

כאשר מעצבים שגילם וחצי מגילו התלוננו על שחיקה מקצב ההתרגשות של האופנה, לגרפלד היה עסוק יותר בפרויקטים  שונים בתחום הפרסום, הצילום, הקולנוע והעיצוב, כולל שיתוף פעולה "מהיר אופנה" עם "קמעונאית ההמונים" כמו שיתוף הפעולה עם H & M בשנת 2004, הוא התעלם מהציפיות המסורתיות של שחקן יוקרה, ועיצב גם חדרי מלון, משחקי וידאו, קסדות אופנוע, ואף פריטים בתחום הקוסמטיקה והתענג על מעמדו האיקוני הן בתעשייה והן בתרבות הפופולרית אך יחד עם זאת התשוקה שלו לאופנה מעולם לא פחתה ולא הפסיק לשאוף לעצב דגמים טובים יותר מאשר בעונות הקודמות.

הסקרנות והרצון לדעת וללמוד הניעו את קארל לגרפלד ביתיו הרבים, בפאריס, ביאריץ וסן-טרופה, היו מלאים  בערימות ספרי היסטוריה וביוגרפיות, באייפודים עמוסים במוסיקה מסוגים שונים, ואוספים הראויים למוזיאונים של יצירות סגנון אמנות וריהוט הן מהעבר והן מהתקופות האחרונות תפסו את תשומת לבו ויחד עם זכרונו העצום והמהירות והמהירות בה יכול היה להוציא דברים לפועל אפשרו לו לעבור מיד לדבר הבא. פעם  אף אמר שיש לו "מוח של גוגל", מה שזה לא יהיה, טוב או רע, זה משפיע על האופנה המשקפת את חיינו ואת הזמנים בהם אנחנו חיים ושאותה ניתן לראות במהירות יותר מכל מוצר אחר,  בניגוד למכוניות, עיצוב ואדריכלות שאותם לוקח שנים לייצר ולהוציא לפועל.

יופי באזז

השם שלך (חובה)

האימייל שלך: (חובה)

נושא

ההודעה שלך

[recaptcha]