טיפוח העור בחורף: ההשלכות של נזקי השמש ותיקונם!

עונת החורף נחשבת לעונה האידיאלית והמושלמת ביותר לתיקון נזקי השמש ושימור טיפוח העור. נכון  שהשמש הישראלית הידועה כחמימה, יפה ומלאת חיים. אפילו מידה של בריאות ניתן למצוא בוויטמין הנספג בנו עת הקרניים באות במגע עם העור, אך כל אלו יחדיו מתגמדים לעומת גודל הבעיות וההשלכות להן היא גורמת, כאשר זה נוגע לטיפוח העור. 

קרני השמש טומנות בחובן סכנות רבות ובפרט בשנים האחרונות כאשר ישנה מגמת התרחבות באוזון וכך קרני השמש חזקות יותר מורגשות יותר, ובהתאם מזיקות-הרבה יותר. מכל אורכי הגל הרבים מהם עשויים קרני השמש, המזיקה ביותר לעור היא הקרן האולטרה סגולית בשני סוגיה, הקצרה והארוכה והיא האחראית לרוב לאודם העור, לכוויות,  קמטים וכתמים.

כתמים על העור- פגיעה אסתטית ישירה כתוצאה מהשמש:

השמש היא הגורם הראשון להזדקנות העור באופן תדיר ולא טבעי ולכן כל חשיפה לקרניה מאיצות בעור להזדקן ולהפוך יבש ועייף. כתמי השמש, נגרמים מהרס הקולגן המתחילים למעשה מגילאי הינקות ומימי החשיפה הראשוניים לשמש.  עד לפני עשור או שניים שלטה ההנחה כי "אמבטיית שמש" היא דבר חיוני לפעוטות – דבר שנבע מחוסר מודעות לנזקיה הקשים ולהשלכות להן היא גורמת.

ד"ר אינס ורנר, מומחית לרפואת עור ועד לא מזמן שימשה כנשיאת החברה לכירורגיה דרמטולוגית, מסבירה כי בתהליך של העור מול השמש- העור הופך דקיק, מתקמט ורפוי, בשל היעדר הקולגן והיעדר האלסטין. עם הזמן ניתן להבחין גם בכתמים של ממש המופיעים על העור ועם השנים תיתכן גם אדמומיות הנובעת מנימי דם קטנים, דבר שעלול להיגרם גם משיזוף באמצעות קרן אולטרה סגולה. "יש לאסור את השימוש במיטות שיזוף ולהשריש בציבור את העובדה שזו סכנה בריאותית לכל דבר " , מוסיפה ד"ר ורנר.

הטיפול בכתמי שמש:

ציבור הסובל מכתמים בעור,  גברים ונשים כאחד, מכירים מקרוב את הכתמים החומים או הכתמים הבהירים שעל עורם, המתורגמים על העור גם כנמשים וכחוסר אחידות בגווני העור. למרות שישנן לא מעט סיבות להופעת הכתמים, הסיבה המרכזית הנפוצה מכל היא קרני השמש אשר חודרות לעור ופוגעות בו לאורך שנים. 

חברות מובילות בתחום ערכו לארוך השנים מחקרים ובין הבולטים שבממצאים הוכח כי מראה זקן נגרם בעיקר בשל הכתמים לאו דווקא בשל קמטים. הכתמים הם אלו שיצרו אשליה של מראה עור מבוגר ותשוש, ובלתי אסתטי,  הרבה יותר  מעור מקומט ולא מוכתם.

איך נטפל ?

 תכשירים קוסמטיים: בשנים האחרונות חלו פריצות דרך לא מעטות בתחום טיפול בכתמים והבהרת העור. הידועה מביניהם היא חברת סינרון מדיקל שפיתחה פורמולה חדשה מבוססת אנזים טבעי שבאמצעותו נוצר פירוק של מלנין בשכבת העור העליונה (הכוונה לצבע הכהה בעור). סדרת התכשירים הזו נקראת elure  והיא יוצרת עור בהיר ואחיד יותר.

טיפולים טכנולוגיים: הסרת כתמי שמש באמצעות קרן IPL או באמצעות קילוף עור בינוני. "טיפולי קרן IPL הם הרבה יותר ממוקדים בכתמים עצמם מאחר והאור נספג טוב יותר בכתם עצמו מאשר ברקמה שסביבו" מסבירה ד"ר ורנר. באופן זה ניתן לטפל בכתמים באזור הפנים באזור הידיים או המחשוף במשך כ3 או 4 טיפולים ולהיפטר מרוב הכתמים.

570ba4fbd94a9 - טיפוח העור בחורף: ההשלכות של נזקי השמש ותיקונם!

מכשיר הלייזר: ResurFX

 

טיפולי לייזר חדשניים: מכשירי הלייזר החדשים מאפשרים טיפול יעיל בהסרת כתמי שמש ושיפור מרקם העור.  דוגמא למכשיר המעניק תוצאות מעולות ומשפר את מרקם העור ואף את גוון הכתמים הוא  -ResurFX של חברת לומניס. מכשיר זה מבדיל עצמו מאחרים בזכות יכולתו לחדש את העור מבפנים ללא מגע בשטח העור עצמו. זו טכנולוגיה התומכת בשיפור קמטוטים מרקם בעור ובכתמים בפרט.

ה-  ResurFX הנו התחליף לפילינג הכימי המסורתי, אולם מכשיר זה "מעמיק" עוד יותר את האפקט  והתוצאה לפילינג הפרקציונלי שידענו בשנים האחרונות. בבסיס המכשיר החדש  4  טכנולוגיות מרובות במערכת מודולרית אחת.  הוא בעל פלטפורמה רב-יישומית המיועדת  לטיפול ביותר  מ -30 מצבים  אפשריים וסוגים של  העור. המכשיר נמצא כבר  בשימוש  רופאים רבים ברחבי העולם, ועתה נכנס לראשונה לשימוש בקליניקה בישראל. הפלטפורמה הייחודית שלו,  מאפשרת לטפל בסוגים רבים יותר של מצבי עור ועדיין להפיק תוצאות טובות יותר.

M22: מכשיר המגדיר מחדש את נושא טיפולי האסתטיקה לחידוש עור הפנים ומציב את טיפולי חידוש העור הפרקציונלי ברף גבוה עוד יותר. המכשיר החדשני מבוסס טכנולוגית לייזר פרקציונלית ומהווה תחליף לפילינג, חידוש עור הפנים, הסרת כתמים וטיפול יעיל בקמטוטים וקמטים– ללא זמן החלמה כלל.

מחקר שבוצע במרפאת ד"ר אינס ורנר, בדק את אופי תוצאות הבהרת הכתמים בידיים החשופות לשמש.  "ערכנו השוואה בין שימוש באנרגיית אור בלבד לבין שילוב אנרגיית האור עם אנרגיית הרדיו, מה שבאופן חד משמעי הביא לתוצאה בעלת שיפור ניכר הן בכתמים עצמם והן במרקם העור." מסכמת ד"ר ורנר.

איך נגן לאורך זמן?

חשוב לציין שיחד עם טיפולים למען שיפור המראה של העור הן מבחינת מומלץ ואף רצוי להקפיד על הגנה מקסימלית של העור.

קרם הגנה – חשוב למרוח קרם הגנה כל אימת שאנו חשופים לשמש בפרט בשעות הבוקר המוקדמות עד שעות אחה"צ בהן הסכנה עתידה לחלוף ולהקפיד על מריחות חוזרות אחת לשעתיים או שלוש.

לבוש לא חושפני- ההמלצה היא על בגדי כותנה דקיקים שקרני השמש לא חודרת דרכם, וכך כל מה שתחת הבגד נשאר מוגן (בדי שיפון או ויסקוזה לא מספקים הגנה לעור).

לייעוץ והתאמה: מרפאת ד"ר אינס ורנר,  קניון קריית אונו- טל: 03-6353183 או באתר הבית של המרפאה : http://www.ines-verner.com

יופי באזז

השם שלך (חובה)

האימייל שלך: (חובה)

נושא

ההודעה שלך

[recaptcha]