לקראת החופש הגדול, איזה ניתוחים אסתטיים ופלסטיים, מתאימים לבני הנוער והילדים?

1401 - לקראת החופש הגדול, איזה ניתוחים אסתטיים ופלסטיים, מתאימים לבני הנוער והילדים?

האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית מדגיש, כי ניתוח פלסטי יכול לחולל שינוי דרמטי ולהשפיע על תחושת הביטחון העצמי של ילדים ובני נוער, אך יחד עם זאת יש לשקול את ההחלטה לעומק ולבנות ציפיות ריאליות אשר יאפשרו למומחים לבצע ניתוחים בטיחותיים וממליץ לבני הנוער ולהורים להתעמק בתהליך ולא לסמוך על פרסומות או הנחות במחיר ולוודא שהרופא המנתח שבחרתם הוא בעל תואר מומחה בכירורגיה פלסטית.

 

1400 - לקראת החופש הגדול, איזה ניתוחים אסתטיים ופלסטיים, מתאימים לבני הנוער והילדים?

 

ממליץ לבצע הגדלת חזה רק אחרי גיל 18 ורצוי אף להמתין עד גיל 21 שכן החזה עדיין נמצא בתהליך התפתחות ולא מגיע לגודלו המקסימלי. חשוב לדעת כי פעולה כירורגית עלולה לשנות את המהלך הטבעי של ההתפתחות הגופנית ולכן האיגוד מדגיש כי גם אם ההורים תומכים בניתוח, מומלץ לחכות ולבצע את השינוי רק עם תום תהליך הגדילה.

במקרים יוצאי דופן בהם קיימת אי סימטריה חריגה, העלולה לפגוע בתפיסת הגוף ובביטחון העצמי, ניתן לבצע את הניתוח לפני וגם זאת רק כאשר נשקלו כל האופציות והובנו הסיכונים על ידי הנערה והוריה.

 

1402 - לקראת החופש הגדול, איזה ניתוחים אסתטיים ופלסטיים, מתאימים לבני הנוער והילדים?

 

ניתוח לנערים הסובלים מהתופעה של צמיחת חזה בעל מראה נשי בקרב גברים (גינקומסטיה) מומלץ לבצע החל מגיל 16.

 

1404 - לקראת החופש הגדול, איזה ניתוחים אסתטיים ופלסטיים, מתאימים לבני הנוער והילדים?

 

באשר לניתוח פלסטי באף, בשל העובדה כי האף משלים את התפתחותו הפיזיולוגית לקראת גיל 16 ניתן לבצע את הניתוח לאחר ההגעה לגיל זה.

ביצוע ניתוח להצמדת אוזניים בולטות, על פי חומרת המצב ניתן לשקול לבצע אצל ילדים ובני נוער, בגיל 10 ואף פחות מזה שכן התפתחות המבנה שלהן מסתיימת לקראת גיל 6-8. בהקשר זה ראוי לציין כי בעוד שילדות יכולות להסתיר אוזניים בולטות מאחורי שיער ארוך, אצל בנים הבעיה מתעצמת ומכאן חשיבותו של הניתוח.

1403 - לקראת החופש הגדול, איזה ניתוחים אסתטיים ופלסטיים, מתאימים לבני הנוער והילדים?

 

האיגוד מזכיר להורים ולבני הנוער כי כל ניתוח פלסטי, כרוך בהחלמה של לפחות שבוע ימים ויש לקחת בחשבון את המוכנות הנפשית והפיזית לתקופת ההחלמה ולא רק לניתוח.

יופי באזז

השם שלך (חובה)

האימייל שלך: (חובה)

נושא

ההודעה שלך

[recaptcha]