כיצד ניתן להרים פנים וצוואר באמצעות חוטים וללא ניתוח?

987 - כיצד ניתן להרים פנים וצוואר באמצעות חוטים וללא ניתוח?

הזדקנות הפנים מתבטאת בעיקר בקמטים, איבוד נפח רקמת הפנים וצניחה שלהם. הגורמים העיקריים המשפיעים על הזדקנות הפנים והצוואר עם הגיל הינם: איבוד נפח בשכבת העור, בשכבת השומן וברקמת העצם. רפיון רקמת העור וגמישותו הנובעים מאיבוד חלבון הקולגן והאלסטין כווץ שרירי ההבעה בפנים הגורמים לקמטי הבעה כח המשיכה מושך את רקמת הפנים והצוואר כלפי מטה. רקמות אלו צונחות בשל אבוד הנפח ובשל רפיון העור וירידה בגמישותו.

 

הרמת פנים וצואר באמצעות חוטים וללא ניתוח

 

לכל אחד מהגורמים הנ”ל טיפול מיוחד לו: באיבוד הנפח אנו מטפלים בחומרי מילוי (כגון חומצה היאלורונית). מילוי נפח הרקמה מחזיר חלקית את נפח הרקמה ומונע צניחה בשל אבוד נפח. מלוי נפח בהזרקות חוזרות לאורך שנים עוזר כנגד קמטים וצניחת פנים ומונע את הזדקנות הפנים.

בכווץ שרירי ההבעה אנו מטפלים בבוטוליניום טוקסין – חלבון המרפה כיווץ שרירים וכך מקטין כווץ שרירי הבעה ואף מונע לאורך שנים היווצרות קמטי הבעה.

ברפיון הרקמה אנו מסוגלים היום לטפל במכשור מתקדם כגון טכנולוגיות חדישות של גלי רדיו (ללא מחטים או עם מחטים) או לייזרים חדשים.  אלו מחממים לעומק הרקמה ומעוררים בניית קולגן, החלבון העיקרי ברקמת החיבור.

עד לאחרונה ניתוח היה הפתרון היחיד לצניחת הפנים והצוואר כלפי מטה. הטיפול הניתוחי היה קשה מאוד לחולים ומלווה בסבל רב. הוא מלווה בצלקות לעתים אף בצלקות בולטות או בתופעות לוואי אחרות.  בשנים האחרונות חל שינוי דרמטי במצב זה  ויש אפשרות להרים את הפנים והצוואר על ידי חוטים.

בשנים האחרונות פעולת הרמת הפנים והצוואר על ידי חוטים הפכה למאוד פופולרית ותופשת מקום חשוב בתוך הטיפולים האסתטיים הלא פולשניים בארץ ובעולם.  הטכניקה להרמה עם חוטים פותחה כבר בשנות ה 90 אך עברה שיפורים ופיתוחים רבים לאורך השנים.  כיום ניתן לבצע פעולה זו תוך כחצי שעה במרפאה ולקבל תוצאה מיד לאחר הטיפול כמעט ללא צורך בתהליך ריפוי ממושך. כיום, לאחר השיפורים בחומר של החוטים ובטכניקת בצוע הפעולה, ניתן להרים את החלק התחתון של הפנים בצדי הפה ובקו הלסת, את הלחיים, את הגבות ואף את האזור הבעייתי ביותר הצוואר.

 

ד”ר אינס ורנר- מומחית לרפואת עור

ד”ר אינס ורנר- מומחית לרפואת עור.

את החוטים הקיימים בשוק ניתן לחלק לשתי קבוצות עיקריות: אלו שתומכים ברקמה ומזרזים בניית קולגן באזור התקנתם. אלו חוטים קצרים המועברים על ידי מחט לרקמת העור מיד מתחת לדרמיס.  מעבר החוט והחומר ממנו הוא מורכב, הפולידיוקסנון Polydioxanone, גורמים בהדרגה למיצוק וחיזוק הרקמה.  את תוצאות הטיפול ניתן לראות מספר חודשים לאחר הטיפול. חוטים אלו אינם מרימים את הרקמה ואינם יכולים להרים את רקמת הפנים או הצוואר.

הסוג השני של החוטים הינם חוטים היכולים להרים את הפנים והצוואר. בארץ יש שני סוגי חוטים כאלו, חוטי האפטוס – APTOS וחוטי הסילואט  SILHOUETTE.  שני סוגי החוטים מורכבים מחומר המתפרק בהדרגה ברקמת העור והתת עור חומצה לקטית ופוליקפרולקטון (polycaprolactone & L-lactic acid). לחוטי האפטוס זיזים קטנים מרובים לאורך כל החוט השומרים לאחר הטיפול את הרקמה מורמת. לחוטי הסילואט מספר זיזים גדולים לאורך החוט.

הזיזים מכוונים לכיוון אחד ולכן לאחר העברת החוט ברקמה, מורמת הרקמה למיקום המורם ונתפשת שם. תוך מספר ימים מתקבע החוט ברקמה ושומר על המיקום החדש המורם של הרקמה.  בנוסף, בחודשים שלאחר הטיפול יש ייצור של קולגן חדש לאורך החוטים עם שיפור הדרגתי נוסף. השיפור בתוצאה נמשך כ 6-8 חודשים לאחר הטיפול.  תוצאות הטיפול נשמרות בין שנה לשנתיים ולעיתים אף יותר.

 

הרמת פנים וצואר בחוטים וללא ניתוח

 

בכדי שהתוצאות תשארנה לאורך זמן אנו משלבים במרפאתנו הרמת פנים וצוואר על ידי חוטים עם טכנולוגיות מתקדמות אחרות (דוגמת גלי רדיו (עם או ללא מחטים) או לייזר). טכנולוגיות נוספות אלו מזרזות בניית קולגן ואף עוזרות עוד בהרמת הפנים.  בצורה זו ניתן לשפר ולהאריך את משך התוצאה אף למספר שנים.

הרמת פנים וצוואר על ידי חוטים ניתנת לבצוע במרפאת הרופא ללא צורך בהרדמה כללית ללא הסיכונים הכרוכים בניתוח.  לנקודות הכניסה והיציאה של המחט נעשית הרדמה מקומית בלבד והמחט עם החוט מועבר ברקמה התת עורית.  הפעולה נעשית באופן סטרילי.

מיד לאחר הטיפול ניתן לראות את הרמת הרקמה. לעיתים מיד לאחר הפעולה יש כיווצים של רקמת עור עודפת באיזורים המורמים.  עור עודף זה מתיישר תוך מספר ימים יחד עם הקיבוע של החוט ברקמה.

חשוב לצין שמדובר בפעולה בטוחה מאוד מאחר ומדובר בחוטים מתפרקים ובחומרים שנמצאים בשמוש ברפואה כבר שנים רבות.  לאחר הטיפול יכולות להיות תופעות לואי דוגמת דימומים תת עוריים ונפיחות (בדומה למה שניתן לראות לאחר הזרקת חומרי מילוי כגון חומצה היאלורונית) אולם אלו חולפות בדרך כלל תוך שבוע – שבועיים, הבעיות שניתן לראות לאורך זמן הינן מעטות.

כאמור לעיל מדובר בפעולה הנעשית באופן סטרילי ובמרפאתנו אנו נוהגים אף לתת משחה אנטיביוטית למריחה למספר ימים לאחר הטיפול לאזורי הכניסה והיציאה של המחט.

בנוסף למה שנכתב למעלה על שילוב של טיפולי חוטים עם מכשור מתקדם (גלי רדיו, לייזר…) אנו משלבים טיפול זה, לפי הצורך, גם עם זריקות בוטולינום טוקסין (להרפיית שרירי הבעה) וחומרי מילוי (למילוי שקעים).

לכל מטופל(ת) לפי הבעיה האסתטית בה רוצים לטפל וסוג העור יש צורך לבחור בטפול מתאים או תשלובת טפולים מתאימה: צריך לבחור בסוג החוטים ובטפולים נוספים, טפולים בגלי רדיו או לייזר, הזרקות חומרי מלוי או בוטולינום טוקסין) המותאמים למטופל, לבעיה האסתטית ולתוצאה הרצויה.

לסיכום: הרמת פנים על ידי חוטים הינה בשורה פורצת דרך בתחום הרפואה האסתטית הלא פולשנית.  לפעולה זו כבר יש ותק של מספר שנים אולם עם השיפורים בחוטים ובטכניקות הבצוע חלה עליה דרסטית בשימוש בה והיא הפכה למרכיב חשוב ביותר בסל הטפולים האסתטיים.

ד”ר אינס ורנר- מומחית לרפואת עור ונשיאת האיגוד האירופי לדרמטולוגיה אסתטית וקוסמטית (ESCAD).

יופי באזז

השם שלך (חובה)

האימייל שלך: (חובה)

נושא

ההודעה שלך

[recaptcha]