מסכות הקורונה, כיצד להגן ולטפל בנזקים הנגרמים לעור הפנים.

מסכות הקורונה, הטיפול וההתגוננות מפני הנזקים שהן גורמות.

הקוסמטיקאיות הפכו מאד פופולריות בתקופת הקורונה. לא רק בגלל הסגרים, והתחושה שעורנו הפך מוזנח, אלא בגלל שלל תופעות בעור שהופכות אותו לפחות בריא ואסתטי. תופעות שנגרמות משימוש ממושך במסכה עם כל התופעות הללו, מגיעים אל הקוסמטיקאית או שולחים אליה תמונות לייעוץ בווצאפ.

מה קורה לנו כתוצאה מהשימוש במסכה?

רונית שגב, מדענית, חוקרת עור, בעלת חברת הקוסמטיקה המדעית ביופור מסבירה: פצעי אקנה, למשל. הקוסמטיקאיות מספרות על אנשים ונשים, שמעולם לא היה להם אקנה לפני הקורונה, ושפגשו אותו לראשונה לאחר שהחלו להשתמש במסכה. עוד תופעות שאנו מכירים מהשטח: פריחות וגירויים, סדקים דלקתיים בזויות הפה, מיליאריה ("חררה") ואף חתכים מזוהמים/מפרישים מאחורי אפרכסת האוזן, באזור הנוגע בגומיות המחזיקות את המסכה.

4398 - מסכות הקורונה, כיצד להגן ולטפל בנזקים  הנגרמים לעור הפנים.
מסכות הקורונה, הטיפול וההתגוננות מפני הנזקים שהן גורמות.

מה עושים כדי למנוע ככל האפשר?

מומלץ להחליף תדיר את המסכות. אם זו מסכה סינתטית, עדיף לבחור באלה שעשויות מחומר רך ונושם. אולם עדיף לבחור במסכת בד, רצוי 100% כותנה. את מסכת הבד מומלץ לכבס מדי יום, כי נצברים מתחתיה תאי עור מתים, שומן ולכלוך. 

4399 - מסכות הקורונה, כיצד להגן ולטפל בנזקים  הנגרמים לעור הפנים.
מסכות הקורונה, הטיפול וההתגוננות מפני הנזקים שהן גורמות.

רצוי להפחית למינימום שימוש באיפור. להשתמש בקרם לחות קל ככל האפשר, ולהמתין לספיגתו לפני שעוטים את המסכה, שלא תירטב. חשוב שהעור יהיה רווי בלחות, כדי להקטין את נזקי החיכוך עם המסכה. ניתן לעשות הפסקה של כרבע שעה מדי כמה שעות (במקום בטוח וללא קירבה לאנשים) כדי לתת לעור להתאוורר. במקרה שהתפתחה פריחה, ישנן משחות הרגעה רבות שיכולות לעזור. אחת מהן היא קאלמינג מבית ביופור. זוהי מסכת הרגעה טיפולית שמשמשת גם כמניעה וגם כטיפול.

יופי באזז

השם שלך (חובה)

האימייל שלך: (חובה)

נושא

ההודעה שלך

[recaptcha]