כיצד להישמר מהשמש הלוהטת עם מוצרי ההגנה החדשים לקייץ 2019?

3247 - כיצד להישמר מהשמש הלוהטת עם מוצרי ההגנה החדשים לקייץ 2019?

הצורך בהגנה מקרינת השמש מוכר וידוע, ובכל זאת, במקרים רבים כשאנו מבלים בחוץ, אנו שוכחים להתגונן מפני השמש. 70% מנזקי השמש נגרמים כתוצאה מחשיפה יומיומית לשמש ולאו דווקא בעת בילוי בים או בבריכה. וחשיפה לא מבוקרת לשמש מסוכנת וגורמת לעלייה בשכיחות סרטן העור (מלנומה) הנחשב לגידול הסרטני הנפוץ בעולם.

כידוע, העור זוכר את הנזק הנגרם לו מחשיפה לשמש. הנזק למבנה הגנטי של תאי העור מתרחש בילדות ובנעורים ומתבטא עשרות שנים מאוחר יותר. כמו כן יש משמעות לרקע גנטי ולמינון קרינה מצטבר. חטאי הנעורים ניכרים על העור כבר משנות ה-30 ואילך, בצורת כתמים חומים למינהם, ריבוי נמשים, שומות, כתמים לבנים על האמות והשוקים (המאובחנים לעיתים בטעות כפטריות), גידולי עור וקמטים, זאת כמובן לצד נזקים מידיים יותר של חשיפה ממושכת לשמש בדמות כוויות, אדמומיות ושלפוחיות, וכשזו תמונת המצב, אין פלא שהשוק מוצף במקדמי הגנה (מסנני קרינה) המבקשים להציע הגנה נרחבת ככל הניתן נגד הטווח המסוכן.

אז מה זה בכלל SPF וכיצד לבחור את  תכשיר ההגנה המתאים ?

15, 30 או 50: כולנו מכירים את המספרים שמתנוססים על אריזות התכשירים שאמורים להגן על עורנו מפני השמש. מדובר בראשי התיבות Sun Protection Factor, או במילים אחרות מקדם ההגנה מהשמש.

משמעות מקדם ההגנה היא משך הזמן שהתכשיר נשאר אפקטיבי. למשל, אם ללא הגנה העור היה מתחיל לפתח אדמומיות בתוך עשר דקות, תכשיר הגנה עם SPF 15 מכפיל את הזמן הזה פי 15, התוצאה,  150 דקות של הגנה מקרני השמש. הבחירה במקדם ההגנה המתאים היא לפי מידת הרגישות של העור הפרטי שלכם. ההמלצה הגורפת היא להשתמש במקדם הגנה 15 לכל הפחות – באופן יומיומי (ללא חשיפה מוגברת לשמש בחוף הים למשל או בבריכות השחיה).

SPF הוא מדד המעיד על מידת יכולת התכשיר להגן על העור מנזקי קרינת UVB. המדד נקבע ע"י חישוב היחס שבין מנת הקרינה הנדרשת ליצירת אדמומיות ראשונית על עור המוגן בתכשיר הגנה מהשמש, לבין מנת הקרינה הנדרשת ליצירת אדמומיות דומה בעור שאינו מוגן, כאשר רמת ה-SPF נעה בין 20 ל- 50+. שנית, תכשיר ההגנה צריך להתאים לצורך שלכם; בעלי עור רגיש יבחרו תכשירי הגנה ללא בושם אשר עברו את בדיקת SENSITIVE לעור רגיש, אנשים המרבים בפעילות ספורטיבית יבחרו תכשירי הגנה קלילים המנטרלים ריחות גוף וזיעה, תינוקות ייהנו מתכשירים בעלי מסנני קרינה 100% טבעיים ועוד. לאנשים הנמצאים זמן ממושך בשמש, בעלי עור בהיר במיוחד או אנשים הנוטלים תרופות פוטו-סנסטיביות (מרגשות לשמש), מומלץ להשתמש בתכשיר הגנה בעל מסנן של SPF 50+, ולמחפשים הגנה מפני ספקטרום רחב במיוחד של קרני השמש המזיקות, סדרת "ספקטרום" החדשה של אולטרסול היא פתרון מצוין.

UVA ו-UVB:

אף תכשיר אינו מגן מפני 100% מהקרינה האולטרא סגולה (UV של השמש, שחשיפה מוגברת אליה עלולה לגרום נזק ל-DNA ולהתפתחות גידולים סרטניים). בכל הנוגע לסכנה לעור שלנו, מדובר בשני סוגי קרינה: UVA (אורך גל ארוך) ו-UVB (אורך גל קצר יותר). בעבר חשבו שהסוג השני הוא הסיבה המרכזית לדאגה, אך כיום ידוע גם על נזקים שנגרמים כתוצאה מקרינת UVA.

רוב הקרינה שמצליחה לחדור את האטמוספירה היא קרינת UVA.  בעבר חשבו שהיא לא מזיקה לשכבה החיצונית ביותר של העור, אך כיום יודעים שהיא תורמת להיווצרות גידולים באפידרמיס ומאיצה את הזדקנות והתקמטות העור. מיטות שיזוף, אגב, מפיקות קרינת UVA רבה והמשתמשים בהן חשופים עוד יותר לסיכונים הכרוכים בקרינה זו. UVB היא הקרינה שגורמת לאדמומיות בעור ולכוויות שמש, ויש לה השפעה מכרעת על היווצרות גידולים סרטניים בעור. קרינה זו חזקה במיוחד בקיץ, בשעות הצהריים.

רוב תכשירי ההגנה מנסים להציע הגנה נרחבת ככל האפשר נגד טווח הקרינה המסוכן ומכילים חומרים שונים: כימיקלים ש"בולעים" את הקרינה וכן חלקיקים שמחזיקים אותה. ודאו שהתכשיר שאתם רוכשים מגן מפני שני סוגי הקרינה המזיקים – UVA ו-UVB.

מהן קרני השמש המזיקות?

לשמש סוגים שונים של קרניים מזיקות ביניהן, קרני UVB הפוגעות בשכבות העליונות של העור וגורמות לאדמומיות וכוויות, וקרני UVA החודרות לעומק העור וגורמות לנזקים ארוכי טווח, כמו סרטן העור. אולטרסול של ד"ר פישר הינה סדרת תכשירי הגנה משמש, אשר פרצה דרך בתחום; תכשירי ההגנה בסדרה מגנים מפני קרני UVA ו-UVB ואף מסייעים להגנה מפני קרינת IR. כמו כן, לאחרונה הושקה סדרת "ספקטרום" החדשה והבלעדית, אשר משלבת טכנולוגיה ייחודית המסייעת להגנה גם מפני קרינת האור הנראה באנרגיה גבוהה HEV ובכך מעניקה הגנה מספקטרום רחב במיוחד של קרני השמש המזיקות  .UVA+UVB+IR+HEV

האם צריך להתגונן מהשמש גם בצל?

בין השעות 10:00-16:00 קרינת השמש היא החזקה ביותר ולכן מומלץ להימנע מחשיפה לשמש בשעות אלה, וכן להמעיט בחשיפה לשמש בשאר שעות היום. במקרה של חשיפה לשמש, מומלץ לחבוש כובע רחב שוליים (5-7 ס"מ), משקפי שמש שיגנו על אזור העיניים ששם העור דק ופגיע במיוחד, ביגוד ארוך ולהשתמש בתכשיר הגנה מהשמש. שהייה במקומות מוצלים אינה מספקת הגנה מלאה; עוצמת הקרינה אולי נמוכה יותר, אך קרני השמש חוזרות אלינו מהסביבה (חול, דשא, ים וכד'). באופן דומה גם השהייה בחדר סגור או ברכב אינה מגנה עלינו מקרינת השמש, מכיוון שהחלונות אמנם בולמים את קרני ה- UVB, אך לא את קרני ה- UVA אשר חודרות דרך הזכוכית ולכן חשוב להקפיד על מריחת תכשיר הגנה ולחזור על המריחה בהתאם להנחיות על גבי התכשיר.

מריחה אחת של תכשיר הגנה מספיקה?

מריחה אחת של תכשיר הגנה בבוקר אינה מספיקה כדי להיות מוגנים כהלכה ויש צורך לחזור על המריחה. חשוב להקפיד על מריחה אחידה ויעילה של כל האזורים החשופים לשמש: יש למרוח את תכשיר ההגנה כרבע שעה לפני היציאה מהבית, לוודא ספיגה מלאה ולחדש את המריחה מדי שעתיים. כמו כן, במידה ואתם מבצעים פעילות גופנית, נכנסים למים, מזיעים או מתנגבים, יש להימרח שוב.

ריכזנו עבורכם את מוצרי ההגנה הנבחרים והחדשים לקייץ 2019:

חברת הקוסמטיקה מאג'יריי משיקה תכשיר ייחודי בדרגת מסנן קרינה SPF20  – 90% UVA שייחודיותו טמונה בעובדה שהוא מוצע כאבקה ולא כמקובל בתחליב, המותאם לכל סוגי העור ונועד כאמור להגנת העור מגורמים סביבתיים מזיקים.

3246 - כיצד להישמר מהשמש הלוהטת עם מוצרי ההגנה החדשים לקייץ 2019?

תרכובת האבקה מכילה מיצוי צמחי מרפא ומסנני קרינה פיזיקלים בדרגת מסנן קרינה SPF20. בנוסף תמציות צמחי מרפא של "קטב מצוי" ו"מגנוליה" יידכאו אלרגיות, זיהומים וגירויים וידועים בשל היותם אנטי בקטרייאלים עוצמתיים, החוסמת מעל 90% מקרני UVA המזיקות, ומאושרת לפי התקן האוסטרלי.  האבקה אינה פוקקת את הנקבוביות ומאפשרת תפקוד רגיל של העור. היא מוצעת בתת גוון ב'ז המתמזג מיד על העור, מקנה לו גוון מט לעור ומותירה את העור זוהר במעט ומשי למגע.

היתרון הממשי של התמרוק הוא, שניתן לערבבו עם כל קרם לחות ובכך למנוע עומס יתר על עור הפנים העלול להיגרם משימוש של תחליב הגנה בנוסף על קרם הלחות, הזעת יתר או שכבת שומן אטומה שאינה מאפשרת קליטת איפור ואף מפרקת אותו. בנוסף, תמיד ניתן לחדש את פידור הפנים במהלך היום בעת שהייה ממושכת בחוץ על האיפור העמיד הקיים, בניגוד כמובן לתכשירים משחתים וקרמים. האבקה המוצעת באריזה מיוחדת המאגדת ספוגית ומברשת לנוחות המשתמש/ת.

3249 - כיצד להישמר מהשמש הלוהטת עם מוצרי ההגנה החדשים לקייץ 2019?

חברת הטיפוח SHISIEDO משיקה קולקציית מוצרים חדשים להגנה מפני נזקי השמש לקיץ 2019 SUNCARE FOR EVERY OCCASION  בטכנולוגיית ה WETFORCE הייחודית ההופכת את תכשירי ההגנה לבלתי נראים על העור ומעצימה את אפקט ההגנה במגע עם מים וזיעה,  טכנולוגיית SUPERVEIL -UV 360 המתאימה עצמה לקווי המתאר של העור ונמרחת כמו "עור שני" ותוך כדי מגינה מפני נזקי השמש טכנולוגיית ה- SWEETLY SCENTED FOR SUMMER טכנולוגייה ה"עוטפת" את ריח הזיעה כאשר ניחוח הפורמולה גובר על ריח הזיעה, ונותן תחושת רעננות מוגברת לאורך זמן. הסדרה כוללת:  +Expert Sun Aging Protection Lotion Plus  SPF 50+, Expert Sun Aging Protection Lotion SPF 30 ואת Clear Stick UV Protector  SPF50+.

Clear Stick UV Protector  SPF50+ סטיק הגנה שקוף להגנה גבוהה ולשימוש נוח אפילו מעל האיפור המותאם במיוחד לאנשים העוסקים בפעילות גופנית, או חיים בקצב גבוה. אופן השימוש: ניתן להשתמש בכל עת מעל איפור ובאזורים הרגישים כגון אף, לחיים, כתפיים ואוזניים- מומלץ לספורט חורף.

חברת "CHIC תמרוקים" נכנסת לקטגוריית הגנה מהשמש ומשיקה לראשונה את סדרת "Friendly Sun" המועשרת ב-"נסיכה האדומה" סדרת תכשירי הגנה מהשמש על-פי התקינה האירופאית המחמירה המבוססת על טכנולוגיית PUEX, המשלבת רכיבים פעילים המופקים מאצה אדומה.

3250 - כיצד להישמר מהשמש הלוהטת עם מוצרי ההגנה החדשים לקייץ 2019?

החידוש במוצרי סדרת "Friendly Sun": פורמולה ייחודית בטכנולוגיית PUEX המשלבת פעילות אנטי-איג'ינג שנועדה לסייע בהגנה מפני הזדקנות מוקדמת ומואצת של העור בעיקר בשל חשיפה לשמש. הפורמולה מכילה Prophyra Umbilicalis Extract – ליפוזומים של חומצה אמינית המופקת מאצה אדומה. האצה כאמור המתקיימת במים רדודים ובתנאים קשים של מליחות גבוהה ו"בשדות" גידול רווי שמש עוצמתית ולכן היא סיגלה לעצמה מנגנוני הגנה ייחודים מקרינת UVA.

מוצרי הסדרה: תחליב להגנה מהשמש , SPF15 / SPF30 / SPF50תחליב להגנה רחבת טווח מהשמש לילדים , SPF 30 / SPF50 קרם פנים להגנה מהשמש/ , SPF30SPF 15תרסיס שקוף להגנה רחבת טווח מהשמש , SPF 30 תחליב תרסיס להגנה רחבת טווח מהשמש SPF 50, אלו וורה ג'ל Aloe Vera Gel.

כל מוצרי הסדרה מגנים מפני הזדקנות מוקדמת ומואצת של העור, עמידים במים. כל המוצרים היפו לאלרגניים ונבדקו דרמטולוגית

3244 - כיצד להישמר מהשמש הלוהטת עם מוצרי ההגנה החדשים לקייץ 2019?

סקין גארד משיקים את שיק את סדרת "טרופיקל סאמר": ספריי שקוף עם 30  SPF, סדרה מבושמת חדשה לקיץ 2019  ספריי שקוף להגנה גבוהה גם על עור בהיר מאד במגוון של 3 ניחוחות טרופיים: מנגו-קיווי, אננס-ליצ'י, קוקוס-ליים המותאמים להגן על עור בהיר מאד ועמידים במים. הספרי השקוף עשיר במרכיבי לחות ובוויטמינים להגנה והרגעת העור, אינו יוצר שכבה לבנה, חוסם מעל ל-90% מקרינת UVA ומסנן קרינת UVB שאינם מכילים פרבנים, היפואלרגניים ועומדים בתקן האירופאי המחמיר UVA BALANCE ומומלץ על ידי האגודה למלחמה בסרטן כמוצר לשימוש יומיומי.

ד"ר פישר אולטרסול משיק סדרות בלעדיות להגנה המתקדמת ביותר לקיץ 2019:

3245 - כיצד להישמר מהשמש הלוהטת עם מוצרי ההגנה החדשים לקייץ 2019?

קרמי הגנה לפנים בליין חדש של מתלים לתיק להתגוננות מהשמש בכל זמן ובכל בשלוש סדרות: ספורט, ילדים ותינוקות עתה בעיצובים חדשים ד"ר פישר אולטרסול, משיק קרמי הגנה אישיים לפנים בליין חדש של מתלים לתיק בעיצובים אופנתיים, כדוגמת אננס, כפכפים, גלשן, חד קרן, בת הים ועוד. המוצר יכול להתחבר לכל תיק בנוחות ובקלות – תיק הספורט, תיק ההחתלה, עגלת התינוק, תיק בית הספר, הקייטנה או לרצועת הכלב. בעצם ניתן לתלות על כל תיק או אקססוריז המתלווה לפעילות היום-יומית, ובכך להבטיח נגישות קבועה להגנה משמש לאורך כל היום.

ד"ר פישר משיק את סדרת SPECTRUM המסייעת בהגנה מפני קרינת HEV, תכשירי הגנה לעור רגיש לילדים, ג'ל אלוורה פורטה לטיפול והרגעה מיידית עם פי 2 אלוורה.

3248 - כיצד להישמר מהשמש הלוהטת עם מוצרי ההגנה החדשים לקייץ 2019?

אולטרסול SPECTRUMמסייע בהגנה גם מפני קרינת HEV: מסייעת להגנה מספקטרום רחב במיוחד של קרני השמש המזיקות UVA+UVB+IR+HEV. מחקרים שפורסמו לאחרונה מעידים על נזקים הנגרמים לעור גם מחשיפה לקרינת HEV המעודדת יצירת רדיקלים חופשיים מזיקים הגורמים להזדקנות מוקדמת של העור, להיווצרות קמטים ולרפיון עור.

3241 - כיצד להישמר מהשמש הלוהטת עם מוצרי ההגנה החדשים לקייץ 2019?

אולטרסול Free Kids: סדרת תכשירי הגנה המיועדת לילדים עם עור רגיש. המוצרים בסדרה הינם ללא פראבנים, ללא שמנים, ללא בושם וצבע וללא רכיבים מן החי. תכשירי הסדרה מכילים קומפלקס אנטי אוקסידנטים, המותאם במיוחד לילדים, המשלב ויטמין E ותמצית תה ירוק, לסיוע בהגנה מפני רדיקלים חופשיים ובשמירה על מראה עור בריא גם בטווח הארוך. תכשירי הסדרה במרקם קליל, נספגים במהירות, אינם שמנוניים, היפו אלרגניים.

אולטרסול ג'ל אלוורה פורטה: מוצר חדש המטפל בהרגעה מיידית של העור ומועשר בכמות כפולה של אלוורה ובפרו-ויטמין B5  המסייע בריכוך ושמירה על גמישות העור. המוצר מכיל גם הממליס, המסייע להפחתת אדמומיות ולהקלה על גירויי עור, ויטמין E ותמצית תה ירוק, אנטי אוקסידנט המסייע בהגנה מפני רדיקליים חופשיים השומרים על בריאות העור. המוצר עבר את מבדק סנסיטיב המעיד על התאמתו לעור רגיש.

יופי באזז

השם שלך (חובה)

האימייל שלך: (חובה)

נושא

ההודעה שלך

[recaptcha]