LA ROCHE POSAY בקמפיין מודעות ואבחון מוקדם לסרטן העור

570ba0df76e10 - LA ROCHE POSAY בקמפיין מודעות ואבחון מוקדם לסרטן העור

מותג הדרמו קוסמטיקה La Roche-Posay שפועל מספר שנים להגברת המודעות לחשיבות אבחון מוקדם של סרטן העור, משיק את קמפיין ה – "SKINCHECKER" קמפיין ויראלי להגברת המודעות לגילוי מוקדם של סרטן העור, קמפיין שנולד מהתסכול של חוסר המודעות והעלייה הדרמטית בשיעור מקרי סרטן העור המאובחנים, ושמטרתו  הסופית להתמודד עם נושא מניעת סרטן העור בגישה חדשה ומודרנית המעודדת כל אדם,  לקחת תפקיד פעיל בתהליך אבחון מוקדם של מלנומה.

מרבית האנשים ברחבי העולם נהנים מהשמש, אותה שמש אשר כבר ידוע לכל שיש לה טבע פרדוקסאלי: מצד אחד אנו מאמינים שהיא נותנת לנו אנרגיה וששיזוף גורם לנו להיראות בריאים, ומצד שני כיום כבר ידוע שחשיפה לשמש כרוכה בסכנות ובסיכונים על פי תוצאות המחקר, למרות שיש מתאם ברור בין המודעות לסכנה לחשיפה לקרני השמש לבין הנקיטה בפעולות מניעה, הרגלי המניעה הקשורים בשמש עדיין אינם מספיקים בעוד ש-8 מתוך 10 אנשים מגנים על עצמם מפני קרני השמש, 4 מתוך אותם 10 אנשים עושים זאת במהלך חופשה בלבד, ולראיה: העלייה במספר החולים במלנומה. הנתון המדאיג אף יותר, הוא חוסר תשומת לב דרמטולוגית של מרבית הציבור להימצאותם של סימנים מקדימים לסרטן העור, שלעיתים קרובות הם גלויים לעין האנושית. רק 1 מ-3 אנשים בעולם בודקים את השומות שלהם לפחות פעם בשנה ומעל למחצית האוכלוסייה לא עושים זאת ולא מעודדים את קרוביהם לעשות זאת בבדיקות סדירות, וזאת למרות הסיכונים.

"מחקר זה מנחם אותנו בידיעה שכיום, יותר אנשים מאי פעם מכירים בסיכון לסרטן העור כאשר הם נחשפים לשמש", אומרת Elisabeth Araujo, מנהלת בין-לאומית ב-La Roche-Posay. "עם זאת, המלנומה נותרת בעינה כסוג הסרטן היחיד שניתן למנוע אותו, ששיעור התמותה שלו לא פחות בעשורים האחרונים ואנו נדהמים ממיעוט האנשים הבודקים כיום את השומות שלהם בעצמם בבית. אנו מאמינים כי קמפיין זה יכול להביא לשינוי של ממש במאבק בסרטן העור – מאבק המתחיל בבדיקה מפורטת של עצמנו ושל אהובינו".

570ba0de7f498 - LA ROCHE POSAY בקמפיין מודעות ואבחון מוקדם לסרטן העור

 איזה מדינות נמנות כאלופי העולם בהגנה מהשמש: המחקר שנערך ב- 23 מדינות מגלה אלופים מפתיעים בהגנה מהשמש ובמניעת סרטן העור, למקום הראשון מגיעות שלוש מדינות שאינן בהכרח שטופות שמש במיוחד – אירלנד, פולין ופורטוגל – בכולן 69% מהאוכלוסייה מצהירים כי הם משתמשים בקרם הגנה מהשמש בדרך קבע. במקסיקו, לעומת זאת, שטופת השמש, רק 35% מצהירים זאת, ובאוסטרליה רק 32%. כשזה נוגע לילדים, 87% מההורים לילדים מתחת לגיל 12 שנה טוענים כי הם מורחים תמיד או לעתים קרובות קרם הגנה על ילדיהם כאשר הם חשופים לשמש, עם הבדל קטן יחסית בין היבשות השונות.

אילו ארצות מובילות במודעות לבדיקת העור? המודעות הכי נמוכה התגלתה במדינות כמו אוסטרליה ודרום אמריקה המהוות שניים מהאזורים שטופי-השמש ביותר בעולם, ונראה כי כנגד כל הסיכויים, דווקא לאירופאים יש נטייה טבעית לבדיקת העור.

האם קיימים הבדלים בין גברים ונשים? בעוד שגברים נמנעים באופן כללי מחשיפה לשמש תוך התכסות בחולצה בעלת שרוולים ארוכים וחבישת כובעים, הרי שנשים מעדיפות באופן חד משמעי להשתמש בקרם הגנה כאשר הן נחשפות לקרני השמש.

78% מהנשים מאמינות כי אכן רמת החשיפה לשמש בילדות, קשורה ישירות לסיכון לחלות בסרטן העור, לעומת 71% מהגברים.

צעירים חסרי מנוח ודאגות לגבי העור שלהם ממחקר זה עולה, כי מתבגרים בגילאי 15-19 נטולי דאגות בכל הקשור לחשיפה לשמש. נתון זה מדאיג במיוחד לאור העובדה שכ- 80% מנזקי השמש לעור, נגרמים לפני גיל 18. בין אם מדובר בהצהרה אופנתית ובין אם מדובר במרדנות לשמה, מתבגרים מעדיפים לוותר על אביזרים המגנים מהשמש: מרכיבים פחות משקפי שמש (46%) וחובשים פחות כובעים (26%). עם זאת, בני 35-44 שנה הם אלו העושים את השימוש הרב ביותר בקרם הגנה בכדי להגן על גופם בפני השמש (63%).

מטרת קמפיין ה- "Skinchecker"? לרתום יותר ויותר אנשים למאבק זה ע"י יצירת קמפיין חברתי ויראלי להפצת המסר הברור והפשוט: "כל אחד יכול להיות שגריר במאבק".

הקמפיין פועל בשיטת 5 הגימלים: גיאמטריההאם הנקודה סימטרית? גבולות- האם יש חריגה גבולות הנקודה? גוון- האם הגוון אחיד? גודל- האם הנקודה קטנה/גדולה מ- 6 מ"מ?  גובה- האם הנקודה שטוחה או עם "גיבנת"? בקליק אחד מורידים את שיטת 5 הגימלים, בקליק נוסף משתפים חברים ואהובים כדי לעודד הצטרפות למאבק ולהפוך אף הם ל-Skincheckers  פעילים בקמפיין.

כדי להגיע לכמה שיותר אנשים בעולם ולהעניק להם מודעות וחינוך בתחום זה, המותג La Roche-Posay מספק מידע מתומצת וזכיר המותאם לכל הקהלים ברחבי העולם.

 

יופי באזז

השם שלך (חובה)

האימייל שלך: (חובה)

נושא

ההודעה שלך

[recaptcha]