טיפול בגרד, פריחה ועור יבש / אטופיק דרמטיטיס

570b9bd9efed6 - טיפול בגרד, פריחה ועור יבש / אטופיק דרמטיטיס

 

 לאחרונה קיימת עלייה דרמטית  בכל העולם וגם בישראל של ילדים ואנשים הסובלים מגרד ויובש העור ("אוטופיק דרמטיטס"), שהינו מצב דלקתי וכרוני של העור הנעשה יבש וקשקשי וכתוצאה מכך גורם לעיקצוצים ולהתפרצויות המופיעות בדפוס מחזורי של נסיגה והתפרצות מחודשת ופוגע באיכות החיים.

 הגורמים לגרד ויובש העור (אטופיק דרמטיטס) בארצות המתועשות נובע מנטיות תורשתיות  גורמים סביבתיים כמו זיהום, קרדיות, בעלי חיים וכו' בתזונה, שינויי טמפרטורה ורמות לחות, וגם מצבים נפשיים כמו רגשות עזים או מתח.  פצעי העור האטופיים נובעים מתגובה הגנתית מופרזת של הגוף כנגד גורמים אלרגניים .עורם של הסובלים מ"אטופיק דרמטיטיס מתבטא ב- א-נורמאליות, הקשורה במערכת חיסונית לא מאוזנת המגיבה יתר על המידה. מחסום .העור הטבעי אינו יעיל ומאפשר לאלרגנים לחדור אותו ולגרום לתגובות אלרגיות מחודשת 

מחקרים רפואיים שפורסמו לאחרונה מוכיחים כי הבנת מבנה העור באמצעות המיקרוביום מביאה לטיפול מהפכני באטופיק דרמטיטיס וכדי להשיג הקלה לאורך זמן לעור יבש ואטופי, אין זה מספיק רק לשקם את יכולת ההגנה של מחסום העור, אלא שי לאזן מחדש את המיקרובים משום שכל עוד שהמקרובים לא ישאר מאוזן, אפילו אם העור שוקם , בתקופות של יובש קיצוני הגירויים והגרד ימשיכו לשוב.

לדברי ד"ר הראל אביקם, מנהל היחידה לעור ילדים, בבי"ח לילדים "דנה",מרכז רפוא ית"א: "20% מהילדים כיום במדינות המערב סובלים מאטופיק דרמטיטיס וזאת לעומת 5% בשנות ה- 70 ו- 85% מהמקרים מאובחנים מתחת לגיל 5, ל-70% מהמטופלים יש היסטוריה משפחתית וזוהי הסיבה השנייה בשכיחותה להתייעצות עם רופא עור באירופה

מעגל-הקסמים של הגרד והגירוד: גיהינום עבור החולים בעוד שהגירוד מעניק הקלה רגעית, הוא משבש את יעילות העור כמחסום, מה שגורם בהמשך לגירוי של העור… ולגרד נוסף. ההתקפים חוזרים שוב ושוב, ואינם מאפשרים לחולה לנוח מה שגורם לפגיעה בבריאות הנפשית, החברתית ובאורח החיים וחלק מתסמיני המחלה בכל לילה:היא ש-58% מהילדים הסובלים מדלקת עור אטופית סובלים גם מהפרעות שינה. כתוצאה מכך יש לילדים בעיות קשב וריכוז בבית הספר, עובדה זו מגובה ע"י רופאי עור רבים שגילו כי מטופלים צעירים סובלים מקשיים בבית הספר, כמו גם מבעיות פסיכולוגיות שבאות לידי ביטוי כגמגום או במתח. ההורים חשים שהם חסרי-אונים בטיפול בסבלו הפיזי והפסיכולוגי של ילדם. תחושת חוסר-האונים והתשישות משפיעה הן על חייהם המקצועיים והן על יחסיהם עם בן-זוגם, מה שמוביל להשפעה משמעותית על רווחתם ואיכות חייהם. עד היום, הטיפולים השונים לאטופיק דרמטיטיס נועדו קודם כל, להרגעת הדלקת ולאחר מכן, לסייע בשחזור המחסום הטבעי של העור בכדי לשחזר את התפקיד ההגנתי של העור.

 

 

570b9bd91b2eb - טיפול בגרד, פריחה ועור יבש / אטופיק דרמטיטיס

מדעני La Roche Posay מותג הדרמו-קוסמטיקה הבינלאומי המוביל לטיפול בעור רגיש ויבש בצורה קיצונית גילו לאחר מחקר של 25 שנים שהמיקרוביום זוהה כגנום שני שבו חיידקים מצויים בכל מקום, באוויר אותו אנו נושמים, במים אותם אנו שותים ובכל חלק של הסביבה הם גם מהווים חלק אינטגראלי מגופנו. התגליות המדעיות האחרונות מראות כי המיקרו-אורגניזמים שתמיד ניסנו לחסל מהווים, למעשה, מערכת אקולוגית הפועלת בתוך גופנו ומקיימת איתו אינטראקציה בכדי לאפשר את תפקודו הבריא של הגוף האנושי כמו כן מדעני החברה הוכיחו  שאין זה מספיק רק לשחזר את פונקצית המחסום של העור בכדי להעניק הקלה מתמשכת לעור האטופי: אלא יש גם לאזן מחדש את המיקרוביום שלו.

לאחר פריצת הדרך ההיסטורית זו בהבנת העור היבש מאד מעבדות La Roche-Posay משיקות את +LIPIKAR Baume AP פורמולה מרוכזת עם כמות מופחתת של רכיבים, שנבחרו בקפידה עקב יעילותם ובטיחותם. כמו מכילה 2 רכיבים פעילים בריכוזים גבוהים, במטרה לטפל באופן אקטיבי בעור היבש הקיצוני והמגורה: 4% ניאצינאמיד- להרגעה מיידית באמצעות שחזור סינתזת שומנים, מה שמסייע בבנייה מחדש של המחסום ההגנתי של העור, 20% חמאת אגוזים טהורה שיאה להזנה אינטנסיבית. חמאת שיאה מחדשת את השומנים ללא פראבן, ללא פנוקסיאתנול. מתאים לעור יבש מאוד, נגד גירויים. מתאים לתינוקות, ילדים ומבוגרים, לפנים ולגוף כאחד.מתאים גם לעור רגיש ואלרגי. המוצר מגיע בבקבוק עם משאבה של 400 מ"ל לשימוש משפחתי  הבקבוק מעוצב באופן חסכוני עם משאבה למתן המינון הנכון בדיוק. מחיר: 149 ₪ קיימת גם גרסה בשפופרת Easy-squeeze  של 200 מ"ל לשימוש יום-יומי: מחיר: 101 ₪ מוצרי לה רוש-פוזה ניתנים לרכישה בבתי מרקחת פרטיים בלבד.

טיפים מעשיים לשמירה ושליטה בעור יבש מאד.

נקו בעדינות את העור מידי יום ביומו ללא שפשוף

הימנעו מסבונים וחומרי ניקוי. השתמש בסבון ללא סבון כגון: ג'לי, surgras ובסינדטים

השתמשו במים בטמפרטורה של 32-34 מעלות צלזיוס

התרחצו תוך שימוש בידיכם ללא מטלית

רחצו היטב

ייבשו בטפיחה ללא שפשוף

הוסיפו לחות לעור באמצעות קרם מיד לאחר הניקוי

   

יופי באזז

השם שלך (חובה)

האימייל שלך: (חובה)

נושא

ההודעה שלך

[recaptcha]


Fatal error: Uncaught exception 'wfWAFStorageFileException' with message 'Unable to save temporary file for atomic writing.' in /home/yofico/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:30 Stack trace: #0 /home/yofico/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(650): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/yofico/pu...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('synced') #2 {main} thrown in /home/yofico/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 30