דוגמניות או לא להיות.

1810 - דוגמניות או לא להיות.

תחום האופנה מאז ומעולם נחשב דינאמי וגמיש. מלבד האופנות עצמן שמשתנות חדשות לבקרים בגלל שורה ארוכה של השפעות, יש לדוגמניות מעמד מיוחד בתרבות הפופולארית והן הופכות במהירות יחסית למודלים לחיקוי. עם זאת, בשנים האחרונות חל טשטוש נוסף בגבולות שבין תחומי הבידור והיופי ופופולארי מאוד לראות על מסך הטלוויזיה דוגמניות שהפכו למנחות.

מספיק להזכיר על קצה המזלג את רותם סלע, בר רפאלי ושלומית מלכה כדי להבין במה מדובר, מה גם שמאז ומתמיד התאפיינו מנחות טלוויזיה במראה מצודד. השאלה המתבקשת היא מה האיץ את הטרנד הזה והאם הוא ייחודי לישראל.

 

 

1804 - דוגמניות או לא להיות.

 

 

 

למה לא כל דוגמנית יכולה להיות מנחה?

קודם כל, חשוב לציין שכמו הרבה טרנדים אחרים בענפי הבידור, גם המעבר של דוגמניות ממסלולי האופנה להנחיה על המסך הקטן לא ייחודי לארץ הקודש. זה קורה בארצות הברית ובאירופה ולמעשה מאפיין כמעט את כל הערוצים המסחריים ברחבי העולם. גברים ונשים שמופיעים על המסך בדרך כלל מייצגים סטנדרט מסוים של יופי ולעיתים קרובות זה בא על חשבון כישורים אחרים.

מצד שני, כיום כבר ברור שלא כל דוגמנית יכולה להיות מנחה. סל הכישורים הנדרש ממנחה טלוויזיה שונה לחלוטין מזה של דוגמנית והרבה פעמים הוא אפילו מתנגש. גם דוגמנית מהממת ויפה לא תמיד עוברת מסך ויש כאלה שמפחדות לדבר מול קהל. לזה יש להוסיף את כישרון המשחק שנדרש ממנחות טלוויזיה, את היכולת שלהן לעמוד בלחצים ואת מיומנויות התקשורת.

 

1808 - דוגמניות או לא להיות.

 הדוגמנית שלומית מלכה.

 

כך דוגמניות משנות את התוכן הטלוויזיוני

גופי התקשורת עצמם מבינים שלא כל דוגמנית יכולה להיות מנחה ולכן הם בוחנים את המועמדות לתפקיד לא רק לפי סטנדרטים של יופי וטיפוח. במידה וחברת הפקה מסוימת בכל זאת לא רוצה לוותר על הדוגמנית ואולי אפילו להשתמש במעמד שלה בשביל לקדם את התכנית, עליה לבצע התאמות בתוכן עצמו.

התאמות בתוכן עשויות לבוא לידי ביטוי בדרכים שונות. דוגמנית ללא כישרון מיוחד למשחק תעדיף להנחות תכניות ריאליטי, בעוד דוגמניות שאין להן רקע אקטואלי יתרחקו מתכניות סאטירה וישתתפו בסדרות מתוסרטות. בין לבין, הרבה דוגמניות משתפשפות בתכניות קטנות או בסרטוני אינטרנט לפני שהן מגישות מועמדות לתפקיד במסך הקטן וכמובן בקולנוע.

לסיכום, לא באמת צריך להיות מופתעים מטרנד הדוגמניות שהופכות להיות מנחות. מדובר בתופעה שתמיד הייתה קיימת, רק שבשנים האחרונות היא מקבלת ביטוי ספציפי על גבי המרקע. מעניין שזה מעיד גם על החפיפה בין תחומי הבידור וגם על ההבדלים והכישורים הנדרשים בכל ענף.

יופי באזז

השם שלך (חובה)

האימייל שלך: (חובה)

נושא

ההודעה שלך

[recaptcha]