טכניקת הסטרובינג באיפור…

570ba392abdfb - טכניקת הסטרובינג באיפור...

 סטרובינג הוא מושג אשר התפתח לאחרונה כתגובה לטרנד ההצללות הקיצוני אשר נראה בעיקר במחוזות המדיה החברתית. סטרוב = זוהר ובעוד מהות הטרנד אינה חדשה ומתמקדת בהארת העור במקום ביצירת צל ועומק, מדובר כעת בהארות קיצוניות הבנויות בשכבות על העור ועושות שימוש במגוון גימורים מבריקים ברמות שונות. נטע סקלי, סניור ארטיסט מאק ישראל, מסבירה על הטרנד, מעניקה טיפים ליצירת המראה שלב אחר שלב ומסבירה למי מתאים ואיך.

הטרנד המהותי המגיע ממסלולי התצוגות של העונות האחרונות אל חיים האמתיים הוא להאיר יותר מאשר להצליל ולשחק עם טקסטורות שונות של הארה – ממאט טבעי – לסאטן ועד מטאלי.

עקרונות בסיסיים להצללות והארות איפור בנוי על משחקי אור וצל, כאשר כללי הבסיס הם: כהה משקע, מצר, כלומר מסיט את תווי הפנים לאחור– הצללה.

בהיר מאיר ומרים, כלומר דוחף ומבליט קדימה את תווי הפנים – הארה.

טקסטורת מאט מדגישה הצללות באופן אופטימלי ואילו טקסטורה מבריקה, לחה ונוצצת תומכת בהארות באופן אופטימלי.

בעזרת צל ואור ניתן לעצב את מראה הפנים כרצוננו וליצור אשליה של אפקטים שונים על העור לפי רצוננו ומבנה הפנים – להבליט, להרחיב, להצר וכדומה.

570ba3916af7b - טכניקת הסטרובינג באיפור...

סטרובינג – באילו אזורים מתמקדים?

באופן מסורתי אזורים אותם נרצה להבהיר ולהבליט הם האזורים הגבוהים בפנים באופן טבעי. כדי למצוא את המיקום המדויק חפשי בעזרת אצבעותייך את החלק העליון והגבוה ביותר של עצמות הלחיים, עצם הגבה, אזור הרקות מעל קצה הגבה, גשר האף, קשת קופידון – מעל לב השפתיים, מרכז הסנטר ועצמות הבריח.

באילו מוצרים ניתן להשתמש?

אור ניתן ליצור במוצרים רבים ומגוונים כמו גם בטקסטורות שונות, בין אם במוצרי אבקה או קרם, יבשים או רטובים.

למשל – קרם לחות בעל ברק, מייקאפ או קונסילר בהירים מאוד, סומק מבריק, עט הארה, שימר אבקה או צלליות קרם מבריקות ועד גלוס לפנים.

כיצד יוצרים סטרובינג?

כדאי לבנות את רמות הברק בהדרגה ותוך שימוש במספר שכבות של מוצרים בעלי ברק ברמות שונות על מנת להגיע לאפקט מקסימלי.

התחילי בקרם לחות בגימור זוהר – זהו מוצר מפתח ליצירת זוהר הנראה כמגיע מתוך העור. קרם לחות המכיל שימר המונח על כל הפנים או בצורה אסטרטגית על האזורים הגבוהים בפנים.

לאחר הנחת מייקאפ קל תוכלי לעשות שימוש בשימר בנוזל או קרם בסיס בגימור זוהר, אשר קלים למריחה ומצטיינים ביכולת טשטוש מעולה. מתאימים לשימוש גם על עור חשוף ללא מייקאפ או כשכבת בסיס זוהרת מתחת למייקאפ שקוף למראה זוהר פנימי.

 ניתן להשתמש גם בשימר מוצק, צללית מבריקה או בעפרון למיקום אסטרטגי. יתרונו כי יש לו יכולת היאחזות וטשטוש מרבית על העור ומרקם דקיק.

להדגשה נוספת של הברק, עשי שימוש בשימר אבקה, פיגמנט, צללית, סומק מבריק, דחוס או בתפזורת. כל צללית בעלת ברק ובגוון הקרוב לגווני עור (בז' מוזהב, פנינה ורדרד, כתום מוזהב) מתאימה לשימוש כשימר.

יש שימצאו שהמוצר באבקה דחוסה קל יותר לשימוש ולשליטה בכמות החומר. מוצר בתפזורת לעומת זאת, יכול להיות רב שימושי ביותר ולשמש כצללית או לערבוב במוצרי קרם אחרים כמו קרם גוף, מייקאפ או לחות, לשימוש על פנים או גוף ואפילו לערבוב בגלוס שקוף לשפתיים או לק שקוף לציפורניים.

להדגשה נוספת ניתן להוסיף נגיעה קלה של שימר גלוס – שימר בגימור רטוב במקום זוהר. אפקט זה רווח בעיקר על מסלולי התצוגות כאשר גלוס מיוחד אשר אינו דביק ודק במרקמו, מונח אסטרטגית על העור.

שימי לב! מיקום ההארות על הפנים הוא אינדיבידואלי וצריך להלום את מבנה פנייך.
לא כל אזור הארה צריך להיות גם מבריק.

570ba391e0573 - טכניקת הסטרובינג באיפור...

היצמדי לכמה קווים מנחים:

שמרי את ההארות במרכז הפנים בגימור טבעי יותר ואת אזור צדי הפנים, למשל עצמות הלחיים, מבריק יותר.

בחירת הגוון של ההבהרה / הארה / שימר תלוי בגוון העור. על עור בהיר יותר ניתן להשתמש בשימר בגווני ורדרד-לבן-פנינה-כסוף. על עור כהה יותר ייראו גוונים לגנים מדי כלא קשורים לעור ועל כן יש לבחור בגוונים צהבהבים-בייז'-מוזהבים או כתמתמים יותר. על עור כהה גווני ברונזה ובייז'מוזהב.

כיצד יוצרים עור קורן ולא מראה מיוזע?

הגוון המתאים בכמות המתאימה יכול לגרום לך להיראות קורנת יותר ולהוסיף חיוניות רבה לעור בעוד יותר מדי חומר עלול לגרום לך להיראות מיוזעת.

אזני היטב את הטקסטורות על הפנים. אם את מתכננת להשתמש בסומק, צללית ושימר מבריקים, העדיפי לעבוד על עור מאט יותר. לחילופין, צרי עור בעל בוהק חי והשתמשי בהארות בעלות גימור טבעי יותר.

שימי לב לרמות ברק השונות של שלל המוצרים המוצעים. הרמה הגבוהה ביותר של ברק היא גימור מטאלי-מתכתי או מוצר המכיל חלקיקים מנצנצים. אלו יעניקו גימור הנראה כמו עור בוהק מרטיבות. הרמה הנמוכה ביותר של ברק תהיה של צללית או קרם בגימור פנינה רך.

570ba39239533 - טכניקת הסטרובינג באיפור...

 

למי זה מתאים?

בניגוד למקובל לחשוב, שימוש מושכל במרקמים בעלי ברק מוסיף זוהר מחמיא לנשים בכל גיל.

הכלל החשוב ביותר: השתמשי במוצר בעל גימור שימר בוהק באזור אחד בלבד בפנים במהלך היום (למשל עיניים) או בשני אזורים בפנים בלילה (למשל לחיים ושפתיים).

אם עורך נוטה ליובש וקמטוטים תוכלי לעשות שימוש בשימר על מנת לגרום לו להיראות מוזן ורך יותר. האור המוחזר משטח הפנים המאופר יטשטש אופטית כהויות, טקסטורות לא רצויות ויובש. 

את גוון ההצללה וההארה יש להתאים לגוון העור על פי האפקט המבוקש – דרמטי או טבעי.

ככל שגוון העור כהה יותר יש לבחור הארה צהבהבה או אפרסקית יותר ולא לבנה. על עור כהה עובדים יותר על הארה ופחות על הוספת צל שכן העור כבר כהה.

לסיכום – הארות והצללות כבדות נראות לא רלוונטיות למסלול, כמו גם לחיים האמתיים.

בעידן בו המראה הנכון הוא אינו מתאמץ והגישה היא להדגיש את מה שיש ולא להשתמש באיפור כדי לשנות את הקיים במידה קיצונית, מומלץ לאמץ גישה מתונה, מעשית וברת השגה הן בהצללות והן בהארות, על מנת להתאים את האיפור אותו את לובשת למציאות היום יומית שלך.

יופי באזז

השם שלך (חובה)

האימייל שלך: (חובה)

נושא

ההודעה שלך

[recaptcha]