האם המשפיענים מתחילים לאבד את השפעתם באינסטגרם?

3328 - האם המשפיענים מתחילים לאבד את השפעתם באינסטגרם?

לאחר שבאפליקציית האינסטגרם" (Instagram), משתעשעים ברעיון הסרת האייקון "האוהב", תהו רבים האם הסרת האייקון, תפגע בהשפעת המשפיענים באפליקציה. אך ללא  כל קשר להכרזה, מחקר אשר נעשה לאחרונה, על ידי  חברת המחקר "Mobile Marketer", בשיתוף האנליסטים של חברת InfluencerDB, גילה שהשפעת המשפיענים באפליקציית האינסטגרם נמצא בתהליך ירידה.

ממצאי המחקר גילו שהירידה במעורבות העוקבים בפוסטים של המשפיענים, מתקרבת לשפל של כל הזמנים ואם לפני 3 שנים מעורבות העוקבים הגיעה ל-4.5%, המעורבות ברבעון הראשון של שנת 2019 נמצאת בירידה של פחות מ-2%, הירידה במעורבות קיימת גם במודעות הממומנות שהיא 2%, בהשוואה ל -4 אחוזים בעבר.

לאחר שבאפליקציית האינסטגרם" (Instagram), משתעשעים ברעיון הסרת האייקון "האוהב", תהו רבים האם הסרת האייקון, תפגע בהשפעת המשפיענים באפליקציה. אך ללא  כל קשר להכרזה, מחקר אשר נעשה לאחרונה, על ידי  חברת המחקר "Mobile Marketer", בשיתוף האנליסטים של חברת InfluencerDB, גילה שהשפעת המשפיענים באפליקציית האינסטגראם נמצא בתהליך ירידה.

המחקר מצא גם ששיעור המעורבות ירד בכל הקטגוריות ובעיקר בקטגוריות הכוללת יופי, אופנה, מזון, ולייף סטייל. InfluencerDB, סבור שהירידה במעורבות נובעת מריבוי הפרסומים הממומנים הקיימים באפליקציית האינסטגראם ואשר העוקבים פוסחים עליהם ובצדק.

גם ממצאיו של דו"ח השפעת הלבשת הרחוב ( ה-Streetwear) אשר פורסם בתחילת השנה על ידי Hypebeast, מצטרף למימצאי המחקר ומגלה  שהמשפיענים מאבדים את האפקטיביות שלהם מה שהפתיע במחקר הזה שמסתבר שיש יותר מעורבות עם פוסטים של משפיעינים בעלי 1,000-5,000 עוקבים מאשר לפוסטים של משפיענים עם 5,000 עוקבים ומעלה.

מחקרים אלה אינם מעידים כמובן, על סוף עידן האינסטגרם ועידן המשפיענים אך, ללא ספק שבעקבות ממצאי המחקרים המשפיענים צריכים לשקול מחדש את האסטרטגיה שלהם.

יופי באזז

השם שלך (חובה)

האימייל שלך: (חובה)

נושא

ההודעה שלך

[recaptcha]