"מסעדת קיטון" המיתולוגית חוגגת 70 שנה

 לא אחר מאשר אלכסנדר פן, אחד המשוררים הידועים והגדולים של ארץ ישראל העניק למסעדת "קיטון" את שמה לאחר שהגיע למסעדה "קיטון" לארוחת צהריים מנחמת והיות והמקום שהמקום מזכיר לו תא קטן ולכן צריך לקרוא למקום קיטון,  ההמלצה התקבלה בזרועות פתוחות, והשאר היסטוריה.  

570ba5adcd515 - "מסעדת קיטון" המיתולוגית חוגגת 70 שנה

בחודש החגיגות  יוגש תפריט מיוחד בן 7 מנות במחיר של 70 ₪, בין האורחים הקבועים שאכלו במסעדה והשאירו את חותמם בספר האורחים או בציורים ושירים ניתן למצוא את : יחזקאל שטריכמן, נפתלי בזם, אורי ליפשיץ, יגאל תומרקין, מנשה קדישמן, רענן לוריא  איזק שטרן, ארתור רובינשטיין, נעמי שמר, רפאל קלצקין, אלכסנדר פן, חנה רובינא, שמואל רודנסקי, אברהם חלפי, אפרים קישון ועוד. לסועדים הקבועים במסעדה היו כסאות מסומנים עם שמותיהם, הבעלים דאגו לסמן את הכסאות עם לוחיות מתכת חרוטות בשמות האומנים.

מסעדת קיטון הממוקמת ברחוב דיזנגוף 145 בתל אביב–הראשונה בארץ שהגישה אוכל מזרח אירופאי  מתחיל בשנות ה- 40, בדוכן אבטיח קטן, בתל-אביב, רגע לפני הכרזת על מדינה ישראל.  את הדוכן המפתה ניהל באהבה רבה סבא צבי. בחצות היום, מדי יום ביומו, היתה סבתא שרה פוקדת את המקום, והביאה לו תבשיל מעשה ידיה. ותמיד, היה זה הרגע בו הדוכן מתמלא שמחת חיים ועוברי אורח, שחשקו באבטיח מרענן ועל הדרך גם טועמים מהתבשילים המעולים של סבתא.  

570ba5ae53ca1 - "מסעדת קיטון" המיתולוגית חוגגת 70 שנה

מאותו הרגע נולד חזון לשדרג את החוויה הקולינרית וליד דוכן האבטיחים, הוקם דוכן נוסף ומצליח לא פחות, ששירת באהבה את כל מי עוברי האורח שהתאוו לטעום מתבשיליה המדהימים של סבתא שרה. הדוכן הקטן הפכה לסנסציה של ממש, ועם הזמן הפך למרכז התרבות הקולינרית בחיי התרבות העיר הגדולה ושל אזור דיזנגוף בפרט. הוא הפך למוקד עלייה לרגל של מקומיים ותיירים. אנשים מכל גווני הקשת החברתית הגיעו למסעדה: אנשי בוהמה ובעלי מקצועות חופשיים, היו מגיעים למסעדה על בסיס קבוע כדי לסעוד את לבם. 

570ba5aec4656 - "מסעדת קיטון" המיתולוגית חוגגת 70 שנה

מסעדת קיטון הנוסטלגית והאהובה, היא חלק בלתי נפרד, מההיסטוריה של מדינת ישראל, ושל תל-אביב בפרט. המסעדה שומרת על אווירת מקום ביתי אך יחד עם זאת עם אווירה דינאמית ומעודכנת. זהו מקום ביתי ,לא מתיימר, כזה שדוגל בפשטות, אבל מבלי להתפשר על האיכות, באמצעות מיטב חומרי גלם וכמובן הטעם המוכר והביתי, שגורם לכל אחד תחושה מנחמת ועוטפת, שמציפה זיכרונות נעימים.

את המסעדה מנהלת ב 15 שנה האחרונות אורנה רסקין שהיא נכדתה של שרה וצבי.

 רחוב דיזינגוף 145 תל אביב

שעות פעילות – ראשון עד שבת 11.30 – 21.30

ארוחות עיסקיות: ראשון עד חמישי  11.30- 19.30 

יופי באזז

השם שלך (חובה)

האימייל שלך: (חובה)

נושא

ההודעה שלך

[recaptcha]